Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért elavultak a VHS videomag...

Miért elavultak a VHS videomagnók?

Figyelt kérdés

Deck kazettás hifik meg miért nem elavultak?

Pedig mindegyik analog, és szalag.

Sokat olvastam itt gyakori kérdéseken hogy kazettás magnókat, vagy hifis deck-t érdemes szervizeltetni, vagy venni újan vagy használtan.

De videomagnóra meg azt mondják nem érdemes szervizeltetni, meg venni se használtan.

Újat nem is lehet venni már VHS-t, de deck-et meg lehet, ezt nem értem.


Cikkek: [link]


[link]


Árukereső: [link]


[link]


[link]


[link]


Visszajött már a divatba kazettás magnók, és lehet kapni új magnókat. Akkor VHS-t miért elavult, és miért nem lehet újat venni Magyarországon se árukeresőn stb?


Ugyan ez a helyzet a DVD és BLU-RAY felvevőkkel is, nem lehet már újat venni, miért nem?

Lejátszót azt tudom még gyártanak.

Milyen sz..r világ ez.



2018. júl. 18. 16:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mert a képfelbontása csak 576x310 képpont (S-VSH 576x520), míg ma a 4K 3840 × 2160, azaz egy VHS képpont helyén a képarányokat is figyelembe véve 5X5 4K képpont van, ami sokkal részletesebb képet ad. DVD, Blue-Ray is a ma már elavult felbontása miatt kezd kihalni. Ma már szinte minden 100 ezer feletti TV 4K.


Viszont a fülnek még ma is egész jó hang jön ki magnókazettából. A bakelit lemezek meg sokaknak kulturális emlékek éppen úgy mint a könyvek.

2018. júl. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Akkor hamarosan úgy kihal a DVD és BLU-RAY is mint a VHS?


Akkor csak az CD, bakelit és magnó kazetták és lejátszok lesznek?

2018. júl. 18. 17:08
 3/23 anonim ***** válasza:

1. Az analóg hanghordozók a retró miatt vannak még főként életben.


2. A hanglemez - ami sosem készült bakelitből! a mikrobarázdás lemezek PVA-ból és PVC-ből (ezért a neve "vinyl") készültek - azért tudott megmaradni, mert robusztus technológia, nem érzékeny mágnesességre, így ha fizikai behatás nem éri, elég sokáig megmarad.


3. A kompakt kazetta/a lejátszója azért elterjedtebb mint a VHS, mert:

* hordozható (lásd Walkman, diktafon), nincs annyira külön eszközhöz kötve

* egyszerűbb szerkezetű (mind a lejátszó, mind a rögzítő, mind a kazetta)

* ebből következőleg olcsóbb


4. A digitális optikai adathordozóknak az egyre olcsóbb merevlemezek és az online tárhelyek/videómegosztók ásták meg a sírt.

2018. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a válasz, zenei hanghordozó esetében az analóg képes legalább azt, de akár jobb minőséget is produkálni, mint a digitális (fájlformátumtól függően). Videónál ez nem így van. Elég összehasonlítani egy 4k-s filmet egy VHS felvétellel.

Nem tudom mi a "sz..r" abban, hogy fejlődik a technika.

2018. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

CD és a CD lejátszok is úgy járnak mint DVD BLU-RAY lejátszok, hogy hamarosan olyan elavult lesz mint egy VHS?


Itt írták hogy már az is kezd elavult lenni a DVD BLU-RAY.

2018. júl. 18. 20:10
 6/23 anonim ***** válasza:
#5: Olvasd el #3-as hozzászólásom 4. pontját - le van benne írva a magoldás: olcsóbb merevlemezen/online tárhelyen tárolni a digitális adatot, mint optikai adathordozón.
2018. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Mit akarsz egy VHS-magnótól, mire tudnád használni? Nem mondom, vannak még analóg kábelcsatornák, vagy épp egy műholdvevőnek is lehet SCART-kimenete, de ki vesz fel arról műsorokat? Idősebbek?

Ma már a földi vételben is digitális rendszer van, kábelen is legtöbb helyen elérhető, lapostévére az való, nem az analóg homály.

2018. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

# 6 Értem én mit mondasz jobb a HDD.

Csak akkor mi lesz a hifikkel ha nem lesz rajta CD?


# 7 Nekem van VHS-m, DVD felvevőm, volt rajtuk régen 55 csatorna, most már csak 30 csatorna van, nem is tudok nagyon velük felvenni.

Szeretem a cuccaimat.

2018. júl. 18. 20:28
 9/23 A kérdező kommentje:
# 6 Videomegosztón meg felhőtárhelyen, meg előbb utóbb letörlik az szerzői jogi zenéket filmeket.
2018. júl. 18. 20:33
 10/23 Szirty ***** válasza:

de ja vu

Toltad már ezt a témát nem?

2018. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!