Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » "Nincs akkumulátor a készülékb...

"Nincs akkumulátor a készülékben. " - Menthető a laptopom?

Figyelt kérdés

Van egy kb 4 éves Medion laptopom. Az akku már jóideje nem működik, egyáltalán nem is érzékeli, hogy be van helyezve (a fentebb írt mondat olvasható a töltöttségnél), így folyton töltőn van, az életet adó konnektorhoz kötve használom.

Mostanában azonban új hóbortja van, teljesen random módon időnként fogja magát a képernyő elsötétül majd kikapcsol, visszakapcsoláskor pedig minden onnan folytatódik, ahol abbamaradt, be sem kell jelentkeznem vagy ilyesmi. Miközben amikor véletlenül kimozdítom a töltőt a konnektorból, tehát nem kap áramot, akkor a normál menetrend szerint kell visszakapcsolnom.


A kérdésem tulajdonképpen az, hogy egy új aksi vásárlása vajon megoldaná-e a problémát, vagy ő már halálra van ítélva (?).



2018. aug. 2. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, hogy az akku hibás és azért nem érzékeli, vagy máshol van a gond
2018. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tűnik esélyesnek, hogy az akku miatt lenne, ha eddig nem volt, illetve egyébként sem szokása.

De ha működik kivett akkuval, akkor egyszerű tesztelni.

Ahogy épp szerepelt egy másik témában is, nem minden laptop működik kivett akkuval, csak hálózatról, de meg kell próbálni.

2018. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előbb nem írtam, van ugyebár a szokásos tévedés, amikor azt hiszik, hogy a laptop tápegysége töltő.

Az igaz, hogy tölt is, de az csak egy normál CV tápegység, a laptopban van a CC/CV töltésszabályzó.

2018. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, az akkut kivehetem, akkor is amikor éppen hálózatról működik (ugyebár csak úgy tud), egyáltalán semmi reakció.

Lehet a töltőkábel hibája ez a véletlenszerű leállás akkor? Vagy nehéz így diagnosztizálni?

2018. aug. 2. 20:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja nem, most saját magamra cáfoltam rá, mert amikor a hálózati csatlakozó véletlenül kimozdul, akkor máshogyan kapcsol ki, ahogy fent is írtam...
2018. aug. 2. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!