Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy drónt egy madzaggal a...

Gyufi kérdése:

Ha egy drónt egy madzaggal a földhöz kötöm, kell eseti légtér engedély?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy drónt de amint utánajártam a szabályoknak, nem nagyon merem reptetni. A biztosítás már megvan, viszont az eseti légtér engedély beszerzése problémás, mivel teljesen véletlenszerűen reptetném. Szerintetek, ha egy madzagot (pl. Damilt) erősítek a drónra, a másik felét meg tartom, vagy valahova kikötöm, kell eseti légtér engedély?


Mennyire szokták ezt komolyan venni? Pl. Ha külvárosi részen (17. Ker.) Reptetem, lehet bajom belőle?



2018. aug. 7. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Reptesd nyugodtan drót nélkül, nem veszik ezt komolyan.
2018. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik komolyan, mivel lehetetlen betartani, hogy mindenki 30 nappal előtte bejelentse, hogy drónozni akar. Mellesleg rengeteg + adminisztrációval járna. Szóval csak nyugodtan.
2018. aug. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gyuux válasza:
100%
Ha nincs akit zavarjon, reptetheted nyugodtan, a rendőrök csak akkor foglalkoznak a dologgal, ha bejelentést kapnak, meg ha feltűnő helyen reptetsz.Mi egy közeli réten reptetünk, a tulajdonost nem zavarja, ja meg egy saját területen.
2018. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerinted hány feketén videózó tölt fel esküvői drónfelvételeket referenciaanyagnak youtubera zéró adrenalinnal?
2018. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

"de amint utánajártam a szabályoknak"


Olvastál olyan kivételt a szabályokban hogy ha kipányvázod akkor nem kell engedély?

Mert ha nem olvastál, akkor pányvázva is kell.

2018. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sólymászruhában van esély!
2018. aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
100%
Sólyomnak látszó drónnal, ami nem nagyon búg...
2018. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert most akkor sárkányt eregetsz és arra nem kell engedély, vagy mi? Ebben semmi logika..

Repülj nyugodtan, ha nem veszélyeztetsz senkit, nem használod forgalmas helyen, valamint Felcsúton, akkor nem lehet baj.

2018. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!