Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Intel turbo boost fura működés...

Intel turbo boost fura működése. Miért boostol max teljesítményen kevesebbre?

Figyelt kérdés
Procim i5 3340s tubo boost 3.3ghz alap 2.8ghz amikor 30-40% körül használom van felmegy 3.19 ghz.ra de amikor 100%on megy akkor 2.89-ig boostol csak. Miért csinálja ezt és hogyan tudnám elérdni a folyamatos 3 ghz-et legalább? A hőmérséglethez lehet köze hozzá mert 60 fokon már élégge pöröga gyári hűtő .
2018. aug. 17. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs köze, a Turbo Boost 1 magon 3.3 GHz, de több magon már kevesebb.

Ez teljesen normális.

2018. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem de az hogy van hogy far cry primalban 3.19 és 2.99 között ugrál mind a 4 mag teljesítménye (van amikor percekig 3.19-en megy mind a 4) itt kb 40-60% csinálja de amikor gta 5 be 80-100%on megy akkor 2.89 en megy mind a 4 és nem mozdulnak ezt nem értem. Ahogy olvastam ezeknek az s-es prociknak hasonló teljesítményének kéne legyen mint a remdesnek szal legalább 3.1 ghz környéken kéne mennyen boostal mind a 4 mag sztem.
2018. aug. 17. 23:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerinted igen, de a gyakorlatban ez nem így működik.

[link]

2018. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem. Direk be van kapcsolva az msi hogy monitorozzni tudjam a teljesítményeket és mind a 4 magot kiirattam vele le is van fotózva ahogy 3.19 en pörög mind a 4 és akkor vagy 4-5 percen keresztül nem is valtozott. Ezt a cikket mar olvastam egyébként meg próbaltam minel jobban utanna nézni de mivel nemnagyon találtam a témában semmit ezért fordultam ide. Olvastam olyan cikket is i7 4790 és i7 4790s modellről ha jól emlékszem hogy az s modell a tesztek alatt csak azzal az 1 század ghz-vel volt elmaradva és minde a kettő a turbo boostot használta meg hogy az s procinak csak az alap órajele gyengébb ezeket már nem tudom hova tenni.
2018. aug. 18. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!