Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Normális, hogy búg a régi,...

Normális, hogy búg a régi, scart csatlakozású a TV és melegszik a Humax DIGI+C HD 2) box?

Figyelt kérdés
Ha kikapcsolom a boxot, normál hangja van a TV-nek. Lehet hibás a box? Másik TV-hez is csatlakoztattam, ott is van a zavaró búgó mellékhang.
2018. aug. 20. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Melegszik erősen, azok olyanok, de nem azért zúg.


A TV-n lejjebb kell szabályozni a hangerőt és a boxon feljebb. Maximumra is lehet (nem fog emiatt torzítani, mert az számít alapszintnek).


Ellenkező esetben a box kimenő alapzaját a TV túlerősíti, vagyis romlik a jel-zaj viszony.

Sajnos ez az analóg kimenetű boxok velejárója, HDMI-csatlakozásnál nincs ilyen gond.

De van olyan is, némelyik T-Home boxnál, hogy idővel alkatrészek öregedése miatt a kimeneti alapzaj még tovább nő, az már viszont hiba és a box cseréjével csökkenthető.

2018. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem T-Home a szolgálató, lehet cserét kérek.
2018. aug. 20. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiába cserélteted, ha nem az a gond, előbb meg kell próbálni, amit írtam. Az esetek többségében csak annyi, és használható lesz.

TV-javítások kapcsán több ügyfelemnél tapasztaltam a jelenséget, akár DVB-T boxoknál is stb.

Vagy többeket csak telefonon tájékoztattam a helyes beállításról, miután ez nem TV-hiba. Tehát nem is egyedi esetről van szó.

2018. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kartonpapír hengerekkel alátámasztottam és egy számítógépventilátort tettem rá amit egy adapterről működtetek.
2018. aug. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!