Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Pontosan hogyan kábelezzel...

Pontosan hogyan kábelezzel ezekkel a koax elosztókkal és rendelkezésre álló készülékekkel, hogy mindenhol a lehető legjobb jelet kapjam?

Figyelt kérdés

Volt már két hasonló kérdésem, de ott úgy tűnt, hogy valóban más a probléma, de ez megint egy másik probléma, függetlenül az előző HDMI-s problémától.


Valami olyan ember segítségére van szükségem, aki ért a koax elosztókhoz/kábelekhez, tudja a jelöléseket/jelentéseket, csillapításokat, és hasonlókat. Kábel van, azzal nem kell törődni, az elosztások a lényeg.


Rendelkezésre álló elosztók (mindegyik 2-es, tehát 1-et szed 2 felé):


- 5-1000Mhz -130dB RFI (IN, OUT, TAP-06dB)

- 5-1000Mhz -120dB RFI (IN, OUT, TAP-06dB)


- 5-1000Mhz (IN, OUT -3,5dB, OUT -3,5dB)


Tehát a TAP-esből kettő darab van. A simából, amit leutoljára írtam, van kettő olyan, amelyiken -120dB RFI, a másikon 110, a harmadikon semmi.


Így összesen van 6 darab elosztóm, ha összeszámoljátok.


Eszközök:

1 UPC Connect Box

1 UPC HD Mediabox (HD TV-vel)

2 sima kábeles TV


Összesen 4 helyre kell jelet küldeni.


Leírnám az én elképzelésemet is:


Jön a főkábel a padláson, azt kettészedem egy simával, az egyik ág lefut a Connect Boxhoz és a MediaBoxhoz, ezek ugyanis egy helyen vannak. Ott kettészedem egy TAP-es elosztóval, az "Out"-ból kapja a MediaBox, a TAP-ből pedig a Connect Box. A padláson lévő másik ág elfut az egyik TV-hez, közvetlenül fölé, hogy minél rövidebb kábel menjen le hozzá, ott lefut, a másik ág pedig elmegy a 4. eszközhöz, egy TV-hez, így "egy" kábelen fut minden, és a legutolsó TV kapja a leggyengébb jelet, mert az alig van használva. Ebben az elképzelésben nem vagyok biztos, ezért született a kérdés.


További kérdéseim pedig, hogy mik ezek a jelölések az elosztókon, mi az a nagy szám, ami az RFI előtt van, és mi az a TAP, pontosan mire való. Azért írtam az elképzelésben azt, hogy a TAP-ből menjen a Connect Boxba, mert olvastam, hogy az jó úgy. De pontosan mire való? A TAP-esből is van kettő, az egy -120dB RFI, a másik 130-as, melyik használjam?


A lényeg, hogy kérek egy jó nagy adag kioktatást, és hogy ti hogy csinálnátok a meglévő eszközökkel, és cuccokkal.



2018. aug. 25. 00:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mivel ismét sikerült két témában is feltenni ugyanazt a kérdést, ide is bemásolom, hogy ne fáradjon más hozzászóló is, ha nem muszáj:


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..


Rádiófrekvenciás interferencia elnyomása 120 dB például. Minél nagyobb érték, annál jobb minőségre utal.


-6 dB TAP (leágazó), ez megy a kábelmodem vagy Connect Box irányába (leágazik) 6 db jelcsillapítás mellett, míg a főágon (TV irányába) minimális csillapítással igyekszik továbbítani a jelet.


Mivel a TAP leágazó dolga az is, hogy a kábelmodem visszirányú jelét minél jobban "elhatárolja" a TV / médiaboxtól (hogy annak bemenetét ne zavarja meg a relatív magas kimenő jelszint), ha előtte iktatsz be TV-ket, akkor ezt a feladatát nem tudja ellátni.

2018. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Muszáj vagyok a Connect Box-Media Box előtt szétszedni. De akkor jól értettem, hogy a fő kábelre rakjam TAP-et, onnan megy a Connect Boxhoz, a másik ág pedig a Media Boxhoz és a két TV-hez?

2018. aug. 25. 11:42
 3/19 A kérdező kommentje:
Vagy olyat is lehet, hogy a Connect Box-Media Box előtt csak TAP-es elosztót használok, a fő kábelből egyet, és lent is egyet?
2018. aug. 25. 11:46
 4/19 anonim ***** válasza:
#2 helytálló, #3 nem nagyon értelmezhető számomra.
2018. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Pontosan hol használjak TAP-es elosztókat akkor?


Adott a helyzet: Jön a főkábel a padláson, és 3 helyre kell levinnem, a 3-ból 1 helyen ketté kell szednem, miután levezettem, az egyiket a Connect Box, a másikat a Mediabox számára.

2018. aug. 25. 17:34
 6/19 anonim ***** válasza:

Ahogy már tisztáztuk, a TAP-kimenetre megy a kábelmodem, illetve ez a visszirány is. Főágra pedig nem mehet a TV, TAP leágazó / elválasztó nélkül.

Viszont, amikor ezt írom:

"...ha előtte iktatsz be TV-ket, akkor ezt a feladatát nem tudja ellátni."

Az még nem biztos, hogy ez problémát is okoz. A TV bemenetére rákerül a visszirányú jel, aminek ráadásul a szintje sem alacsony, hiszen annak még el kell jutni a hálózaton keresztül a fejállomásig.

Erre a TV hogyan reagál, az más kérdés.

Simán elképzelhető, hogy leugat itt engem egy laikus hozzászóló, mert ő megcsinálta TAP nélkül és milyen jó, tehát mit is okoskodok én itt?

Persze működhet, de okozhat zavart is a TV működésében. Ha meg leterhelődik a visszirány a rajta lévő TV-k miatt, kommunikációs problémája lehet a kábelmodemnek, hibajelzést is küldhet a szolgáltatónak. Nem egy korrekt dolog.

2018. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de valahogy nem értem ezt a TAP dolgot és a visszirányt sem.


Le tudnád írni pontosan, hogy te melyik elosztót hova tennéd? Mindent leírtam, hogy mi áll rendelkezésre.


Tehát adott a főkábel, és az elosztók, ezzel kezdeni kéne valamit.


Ami változott, az annyi, hogy a Connect Box bekerül egy 4. helységbe, tehát mind a 4 eszköz külön helyen lesz, és 4 helyre kell leállni.


Elnézést a sok értetlenkedésért, de már nagyon zavar, hogy nem tudom normálisan megcsinálni. Nagyon megköszönném, ha jó szájbarágósan leírnád, hogy mit raknál hova.

2018. aug. 25. 19:30
 8/19 A kérdező kommentje:

[link]


Gyorsan összehánytam egy ábrát, hogy mégis mit hova szeretnék tenni. Ahogy mondtam, minden külön helységbe kerül. A számozott téglalapokba akkor pontosan melyik elosztókat tegyem?

2018. aug. 25. 19:50
 9/19 anonim ***** válasza:

Például:


[link]


1 és 2 normál splitterek, a HPF pedig ilyen:

[link]

Vagyis High Pass Filter, ami a Connect Box alacsony-frekvenciás visszirányú jeleit nem engedi a TV-tunerek bemenetére.

2018. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Még annyi lenne a kérdésem, hogy mi történne, ha visszaszerelném a régi elosztómat? Az egy 4-es műholdas. Legelőször azért került ki, mert azt hittem, az okozza a HDMI gondot.


Ez pontosan ilyen: 4 Way Satellite/Antenna/Cable TV Splitter Distributor 5-2400MHz F Type GO


Ez nyersen okozna valamilyen gondot, vagy a 3 TV ágra vennem kell 1-1 szűröt, a simára pedig mehet a modem?

2018. aug. 25. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!