Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Pontosan hogyan kábelezzel...

Pontosan hogyan kábelezzel ezekkel a koax elosztókkal és rendelkezésre álló készülékekkel, hogy mindenhol a lehető legjobb jelet kapjam?

Figyelt kérdés

Volt már két hasonló kérdésem, de ott úgy tűnt, hogy valóban más a probléma, de ez megint egy másik probléma, függetlenül az előző HDMI-s problémától.


Valami olyan ember segítségére van szükségem, aki ért a koax elosztókhoz/kábelekhez, tudja a jelöléseket/jelentéseket, csillapításokat, és hasonlókat. Kábel van, azzal nem kell törődni, az elosztások a lényeg.


Rendelkezésre álló elosztók (mindegyik 2-es, tehát 1-et szed 2 felé):


- 5-1000Mhz -130dB RFI (IN, OUT, TAP-06dB)

- 5-1000Mhz -120dB RFI (IN, OUT, TAP-06dB)


- 5-1000Mhz (IN, OUT -3,5dB, OUT -3,5dB)


Tehát a TAP-esből kettő darab van. A simából, amit leutoljára írtam, van kettő olyan, amelyiken -120dB RFI, a másikon 110, a harmadikon semmi.


Így összesen van 6 darab elosztóm, ha összeszámoljátok.


Eszközök:

1 UPC Connect Box

1 UPC HD Mediabox (HD TV-vel)

2 sima kábeles TV


Összesen 4 helyre kell jelet küldeni.


Leírnám az én elképzelésemet is:


Jön a főkábel a padláson, azt kettészedem egy simával, az egyik ág lefut a Connect Boxhoz és a MediaBoxhoz, ezek ugyanis egy helyen vannak. Ott kettészedem egy TAP-es elosztóval, az "Out"-ból kapja a MediaBox, a TAP-ből pedig a Connect Box. A padláson lévő másik ág elfut az egyik TV-hez, közvetlenül fölé, hogy minél rövidebb kábel menjen le hozzá, ott lefut, a másik ág pedig elmegy a 4. eszközhöz, egy TV-hez, így "egy" kábelen fut minden, és a legutolsó TV kapja a leggyengébb jelet, mert az alig van használva. Ebben az elképzelésben nem vagyok biztos, ezért született a kérdés.


További kérdéseim pedig, hogy mik ezek a jelölések az elosztókon, mi az a nagy szám, ami az RFI előtt van, és mi az a TAP, pontosan mire való. Azért írtam az elképzelésben azt, hogy a TAP-ből menjen a Connect Boxba, mert olvastam, hogy az jó úgy. De pontosan mire való? A TAP-esből is van kettő, az egy -120dB RFI, a másik 130-as, melyik használjam?


A lényeg, hogy kérek egy jó nagy adag kioktatást, és hogy ti hogy csinálnátok a meglévő eszközökkel, és cuccokkal.



2018. aug. 25. 00:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ilyen: [link]
2018. aug. 25. 20:30
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyébként is akartam még említeni, hogy célszerűbb lenne egy splitterrel többfelé osztani, mint kettesével egymás után, mert minden splitter okoz egy kis csillapítást, ami összeadódik.


Kihagyható a TAP leágazó is, ha van helyette HPF, ami a TV-tunerek bemenetét levédi.

2018. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz, hogy most visszaszerelem szűrő nélkül, és hagy menjen. Működik a TV mindenféleképpen, összesen két gond merült fel, az egyik a "Műszaki teszt" szerinti probléma, ahol azt írja, hogy probléma van a hálózattal, továbbá, ha áram alá helyezetem a mediaboxot, "Error07" és "Error38"-at ír, és olyanra figyelmeztet, hogy a videotár és egyéb dolgok nem működhetnek, de az adásokra nem biztos, hogy hatással van. A másik a HDMI. Szépen, precízen visszaszerelek mindent, lehet, hogy szűrőket is veszek, és majd utána kihívom őket, hogy a boxot vagy csinálják meg, vagy adjanak másikat, ezt meg hajítsák ki, mert én fogom.
2018. aug. 25. 21:15
 14/19 anonim ***** válasza:
TV tuner alatt értem a médiaboxban lévő TV-tunert is, csak így próbáltam volna rövidíteni, hogy "tunerek".
2018. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Lehet, hogy rendelek 3 szűrőt akkor, és akkor le vagyunk tudva.

2018. aug. 25. 21:19
 16/19 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha egy koax kábelnek tervezett, falba épített levezető csőben kettő koaxiális kábelt vezetek kettő UTP kábellel, az okozhat bármiféle problémát bármelyik eszköznél?


Arra az esetre kérdezem, ha a Connect Box és a Mediabox mégis egy helyre kerülne, mert a 4-es elosztó mellett döntöttem, tehát nem lesz kettészedve lent. A két UTP pedig egyértelmű, miért kell, hogy ott menjen.

2018. aug. 26. 01:18
 17/19 A kérdező kommentje:
Megint itt vagyok, méghozzá azzal, hogy ha nem okozott semmiféle gondot, akkor elhagyhatók az internetszűrők? Utánanéztem, és maga a Mediabox kézikönyve írta, hogy ha gyenge a jel, akkor távolítsam el a HPF szűrőket, és képet is mutatott róla. Továbbá olyat is találtam, hogy ha 3 külön TV ágon használok, az gyenge jelet eredményez a modemnek.
2018. aug. 26. 01:58
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez a lényeg, ha gyenge a jel, főleg a sáv alján, akkor próbálkozik az ember, hátha bejön valamilyen trükk, ennek semmi akadálya. Meg az is természetes, hogy az osztások csökkentik a jelszintet, ami az analóg vételnél szemcsésedést okozott a képen, digitálisnál viszont jóval határozottabban szembeötlő jelkihagyásban vagy kockásodásban nyilvánul meg. Ha ilyet nem tapasztalsz, akkor meg jó, ahogy van. Vagy erősítőt is lehet beiktatni.


Koax. lényege, hogy kiválóan árnyékolt, legalábbis a gagyitól eltekintve, de a UPC-kábelek nem ilyenek, semmi hatással nem jár egymásra.

UTP pedig a szimmetrikus jelátvitel elvét követi, ami árnyékolás nélkül is hatékony védelmet biztosít a zavarokkal szemben, persze attól még létezik árnyékolt típus is, ami ezt tovább fokozza. Mint például a HDMI-nél, ami szintén érpáras átvitel, de árnyékolt is.

2018. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Akkor rendben vagyunk.


Köszönöm a segítséget!

2018. aug. 27. 04:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!