Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Antenna kábel, amitől jobb...

Antenna kábel, amitől jobb lesz az adás?

Figyelt kérdés

A gondom az, hogy az antenna kábel miatt sokszor akad a digitális adás, az analog meg mégrondább lesz. Ha csak egy kicsit is megmozdul a kábel, már szórakoznom kell, mire jó lesz a kép.


A kábel amúgy tök vastag és nem valami "rugalmas" ezért sok helyet kell hagynom a tv és a fal közt.


Van olyan kábel fajta, ami mondjuk "rugalmas" mint mondjuk a fülhallgató jack kábele, vagy valami mód, hogyha kicsit is megmozdul a tv vagy kabel, akkor ne menjen el az adás?



2018. szept. 16. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a kábel miatt van, normálisan meg kell csinálni a csatlakozókat, akkor nem érzékeny a mozgatásra. Még olyan is előfordul, hogy a TV bemeneti csatlakozója szorul javításra.


Sőt, mondok még jobbat. Mozgatásra reagál, pont ahogy írod. Csatlakozót megcsinálom rendesen, erre rosszabb lesz a vétel.

Ezt magyarázzam meg az ügyfélnek, hogy én csak megcsináltam TV dugóját, ahogy illik, szakszerűen. Mégis rosszabb lett a kép?

Igen, mert rossz a kábelhálózat, ezért az árnyékolás szakadása esetén a kábel már csak egy darab drótként funkcionál, összeszed mindenféle jelet, ott már nincs szó impedanciaillesztésről sem.

Amikor az árnyékolást normálisan bekötöm, a kábel már árnyékolt lesz, a "kóbor" jelek kizáródnak, szinte alig kap jelet a TV.

De ilyenkor a probléma máshol van a kábelhálózatban, vagyis azt kell elhárítani.

Én meg általában annyit tudok tenni, hogy visszarontom a dugót (árnyékolást megszakítom), többit majd intézze el a szolgáltatóval. Magam részéről a TV-t megjavítottam, többiben nem mindig tudok segíteni. Főleg, ha lakáson kívül van a gond.

2018. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:
Így van, ez a csatik miatt van. Nyilván van minőségi különbség az RG6U kábelek között is, de a leírtak alapján nálad ez a hiba a szerelvények miatt van!
2018. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a kabel vegen levo aljzat (vagy dugo, csati) meg lett cserelve jo sok szigszallaggal
2018. szept. 17. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Az úgy akkor elég balkán, így már szinte az is biztos, hogy a csatlakozóval van gond, nem a TV aljzattal, sőt esélyes, hogy még a hálózatban sem lesz hiba.

Vegyél egy 90 fokos bekötésű koax dugót, ha úgy látod az jobban elférne! Mondjuk akár F-csatlakozósat, bár a szerszám nélkül szerelhető F-csati sem sokat ér, de még mindig sok esetben jobb bekötést eredményez, mint ezek az olcsó szir-sz-r csatlakozók. Szóval egy F-csatlakozó RG6-ra meg egy 90 fokos csatlakozó. Ha szolgáltatónál vagy, ezt lazán bejelentheted hibára, s ha annál vagy, eleve nem értem miért nem tettek föl egy krimpelt koax csatlakozót.

[link]

2018. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!