Letezett olyan, a civil piacon elerheto (magno) kazetta-lejatszo, ahol a motor (a lejatszas) sebessege valtoztathato volt?

Figyelt kérdés

Tehat ahol egy hagyomanyos magnesszallagos hangkazetta pl. lassabban is lejatszhato - mintha pl. lemezlejatszon egy magasabb sebessegu (pl. 45 RPM-es) hanglemezt alacsonyabb sebessegen (pl. 33 RPM) jatszanek le.


Ilyen kazettalejatszo letezett? Olyan, amit egy kozember is megvehetett akar?


2018. szept. 21. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak osós magnóban láttam, ott volt egy potméter amivel lehetett finoman állítani a sebességet, eleve orsós magnóknál is több féle szalag sebesség volt. a kazettásoknál szerencsére csak egyféle "szabványo" szalag sebesség használatos. Nem kízárt, hogy volt ilyen, de nem láttam, pedig elég sok típus megfordult a kezemben.
2018. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyet használtak például a gépírók (lábpedállal vezérelve) a felvett szövegek átírásakor. Nekem is az Enterprise számítógép mellé +/- 10% szabályozható Philips magnóm volt.
2018. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg is találtam:

[link]


A jobb szélen a sebesség szabályzás.

2018. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Falusi DJ-k használtak potméterrel szabályozható sebességű deck-eket. Gyárira nem emlékszem, de rengeteg átalakított, utólagos motorsebesség-szabályzós volt, amiket adtak-vettek egymás között.
2018. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha jól emlékszem apámnak BRG márkájú van ilyenből a retro cuccok gyűjteményében. Igaz ő még újonnan vedte, azt tudom hogy annyiba került mint egy két kazettás olcsóbb magnó.
2018. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!