Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vannak ezek a sportcamerák,...

Vannak ezek a sportcamerák, hogy lehetséges az, hogy az összes létező pont ugyanolyan?

Figyelt kérdés
Különféle márkaneveken árulják tök ugyanazt, legfeljebb a CCD kamera és a látószög picit más belül, de a doboz mérete, a doboz, a csavar, a gombok minden teljesen ugyanaz a konstrukció. Nyilván ugyanott is gyártják különféle cégeknek. Én azt nem értem, hogy aki kitalálta eredetileg az miért adta el a szabadalmat, hogy mások ugyanazt csinálják más néven?

2018. szept. 22. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Összetett kérdés, de kezdjük ott, hogy azért a sportkamerát nem egyvalaki találta fel és szabadalmaztatta, ez egyszerűen csak kifejlődött több termékvonal mentén és kereszteződésén.

Eleve a technika eljutott arra a szintre, hogy ma már gond nélkül lehet minikamerát gyártani innen meg is indult a dömping.

Aztán bizonyos funkciók megmaradtak a piaci népszerűség okán, ezt elkezdték a gyártók is egymásról lelesni és lemásolni így kialakultak a sportkamerák közös vonásai.

Nem vitatom el, hogy egy-egy nagyobb gyártó is adhatott ihletet.

Másrészt ezek igen csak nagy részét kínai cégek gyártják ott meg aztán nem szent semmi, nem hogy szabadalom meg hasonlók, másol mindenki mindenkiről, nem is lehetne szabadalmaztatni és betartatni.


Innen megint csak egy lépés lehetett, hogy aztán kialakult, hogy egy nagyobb gyár több céget is ellát.

A cégek meg valószínű könnyebben vannak azzal, hogy mindenkié egyforma, nincs igazi verseny, nem kell fejlesztésre és piackutatásra költeni.

Na valami hasonló lehet az igazság amit leírtam.

2018. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy a kompatibilitás jó dolog, ha egy kábelről van szó, vagy az állványcsatlakozóról, de ezek a sportkemerák egy az egyben ugyanazok, most próbáltam végig 5 különböző márkát, és teljesen ugynakkorák, ugyanolyanok a gombok, minden tökéletesen ugyanaz, csak más márka van ráírva. Azt is értem, hogy a kínaiak lopnak, meg onnan rendel mindenki, de ha az EU-ba behoz valaki valamit kínából, főleg ha a cég itteni, akkor azért szerintem nézik a szabadalmi jogokat, az EU-n belül van olyan, hogy hamisítvány meg hasonló, illetve nagy cégek még olyanokért is pereket indítottak, hogy egér meg ablakok használata, akkor ezek a cégek, vagy a legelső aki kitalálta a sablont úgymond, miért engedi, hogy a többiek másolják? ezek mind jogtalan dolgok, csak ha nem kolosszus cégekről van szó, mint a Samsung, Apple és hasonlók, akkor nem éri meg nekik pereskedni, vagy a végén úgyis megegyeznek egymással?
2018. szept. 23. 01:45
 3/4 anonim válasza:
Egy szabadalom nem érvényes örökké, hanem maximum 20 évig ha fizetik rendszeresen. Másrészt a szabadalom csak azokra az országokra érvényes, ahol szabadalmaztatták ami elég drága. Tehát ha például a szabadalom tulajdonosa úgy döntött, hogy Magyarországon nem szabadalmaztat akkor itt teljesen legálisan léteznek 'hamisítványok'. És lehet, hogy valami feltaláló alkotta meg a szabadalmat, akinek nincs gyártósora vagy egyáltalán eladásban tapasztalata, egyszerűbb ha licenc-jogot ad a szabadalmára, kvázi kiadja bérbe, és szerződéstől függően ezt akár több céggel is megteheti. És persze az is lehet, hogy senki nem szabadalmaztatta, mert azt csak teljesen új információra lehet, ha valaki véletlenül megosztott erről egy videót az interneten, valami konferencián beszélt az ilyen-olyan kameráról, valami fotós könyvbe, termékkatalógusba beírta, onnantól senki nem szabadalmaztathatja. Szóval ezer és egy oka lehet az ilyesminek, és akár az is, hogy belül valami apróság más, amit konkrétan definiált a szabadalom így ha azon változtatnak akkor meg tudta kerülni a másik cég, mondjuk az volt a szabadalom főigénypontjában, hogy csavarokkal van rögzítve egy alkatrész a kamera vázához, akkor ha azt ragasztással oldják meg, az már más találmány.
2018. szept. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hamisítvány az, ha az akármilyen cipőre rányomják a Nike márkajelzést, és így Nike cipőként árulják.


Ha lenyúlnak egy szabadalmat kínában, és Kutykuruty márkanéven árulják, Meg mellette ugyanott csinálják ezt még Brekeke márkanévvel is, az nem hamisítvány. Az európai cégek SE ellenőrzik a szabadalmat, csak a profitot.


Abban bi

2019. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!