40 colos fullhd tévéből melyik a legjobb ezek közül: Orion, Sencor, Strong, Vortex?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mindegyik Vestel belsős, a leggagyibbak.
2018. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miben gagyik? Media Markban az eladó a Samsungot ajánlotta de az sokkal drágább volt a többi tévénél és már van elég tapasztalat a családban a Samsung telefonokkal, lassúak és egy már tönkre is ment.
2018. szept. 27. 20:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A mobiljaikból nem lehet következtetést levonni a tévéjeik minőségéről.
2018. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, mert a Vortex kínai, Strong is van most nálam kínai alaplappal (döglött) és taiwani kijelzővel, Sencor is inkább kínai szokott lenni.

Mi több, már Orion név alatt is gyakori a kínai, miközben szakmai csodálatom tárgyát képezik az LG-kijelzős Vestelek, ami szintén több név alatt fut.

Elképesztő képminőség, épp a héten is volt nálam javításon egy Telefunken (név alatti Vestel), csak hüledeztem, amikor javítás után járattam egy ideig.

Ezek olyan szinten vannak, hogy még a Panasonic sem restellt vásárolni belőle és saját néven forgalmazni, a németországi leányvállalaton keresztül. Ebből is van nálam most egy (de volt már régebben is), ugyanaz lényegében, menüje részben másképp néz ki.

A LED háttérvilágítást kellett csak javítani, ami ugyanúgy megesik bármelyikkel (Samsung, LG stb.).

De ez a Vestelnél is úgy működik, hogy maga az LDC / T-con LG, ezt sokan nem is tudják, hiszen nincs ráírva. A háttérvilágítás Vestel, azon pedig már Vestel típusszám szerepel.

Ilyet használok monitorként, egy 40 collos példányt, pár év után is még mindig rácsodálkozom, hogy milyen kellemes képe van.

Természetes, nem pirosodó arcok, görgetés sem hullámzik, tehát kellően gyors is a kijelző.

2018. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy gyártó valamiben nagyon jó, és valamiben gyengébb, szóval a telefonjaik alapján abszolút ne következtess a tévéik minőségére! Nekünk itthon 2 tévénk van, mindkettő Samsung, és semmi baj velük, tökéletesen működnek! Ráadásul bár a képcsövesek után csak 3 éve használunk "lapos tévét", így összehasonlítási alapom nincs, de többen is mondták, hogy a Samsungok képe a legszebb!

Egy kábeltévé szerelő ismerősöm mondta, hogy a noname márkák minősége nagyban megmutatkozik például a beprogramozás bonyolultságában is, volt már dolga velük, tehát a jó márka nem csupán marketing, tényleg nagyon fontos a tévéknél!

Én mindenesetre továbbra is a Samsungot ajánlom, de ha hajthatatlan vagy, akkor márka alapján a többi közül egyértelműen az Orion!

2018. szept. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy kábeltévé szerelő ismerősöm mondta, hogy a noname márkák minősége nagyban megmutatkozik például a beprogramozás bonyolultságában is..."


Ez így nagyjából semmitmondó meg értelmetlen, meg lényegtelen és mellékes is. Kábelszerelők ehhez nem értenek.

Viszont, mint utaltam rá (#4), én javítom is ezeket, ezért csak azt tudom mondani, hogy a kínai TV-knek az alaplapja sem szimpatikus és nem is mindig javítható, a kínai kijelzők képe is sokkal gyengébb minőségű, ilyet én nem vennék magamnak.

A Vesteleknek viszont nem csak a kijelzője, az elektronikája is szimpatikusabb, nekem legalábbis.

Korrekt kis tápegységek, az alaplap is vállalható (még a Panasonic is vállalta), bár ebből van többféle, nem a régebbiekre gondolok, amin egy gyengébb, apró processzor volt.

Viszont a névből nem lehet tudni, Orion is lehet kínai. A hátáról lehet felismerni, illetve a csatlakozók elrendezéséből.

Meg a jellegzetes Vestel menü, bár a Panasonic név alatt futó példányok jól át vannak szabva, még olyan szinten is, hogy a főmenü ikonjai nem vízszintesen jelennek meg, hanem baloldalt függőlegesen. De amúgy lényegileg felismerhető a közös rendszer.

2018. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogyhogy a kábeltévé szerelők nem értenek a beprogramozáshoz???! Legalább ne írj baromságot, tevékenységi körükbe tartozik! Kell is hogy értsenek hozzá, egyrészt ha esetleg az előfizető nem értene hozzá, másrészt próbaüzem, hogy rendesen működik-e a szolgáltatás, még mielőtt aláírnák a szerződést!
2018. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vestel tévét hol tudok venni? Media Marktban van? Ha tényleg LG a képernyő benne akkor nem kérdés hogy ilyet veszek. Nem a panel a lényeg hanem a képernyő.
2018. szept. 28. 18:22
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hogyhogy a kábeltévé szerelők nem értenek a beprogramozáshoz???!"


Ne hiszem el, hogy valakinek ilyen korlátolt a szövegértelmező képessége.

Programozáshoz mekkora értelem kell, nem arról beszéltem. Én viszont javítom a TV-ket már 25 éve. Ki ért hozzá jobban, én vagy a kábelszerelő?

Ez írtam:

"Kábelszerelők ehhez nem értenek."

Most figyelj, csak a kedvedért kiegészítem, hogy még te is megértsd:


"Kábelszerelők a TV-khez, azok belsejéhez, konstrukciójához, nem értenek."


Érted már?


Nem mondod komolyan, be tudja programozni? Ki hitte volna, ne viccelj... Ez viszont rád vonatkozik:

[link]

2018. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg LG a képernyő benne akkor nem kérdés hogy ilyet veszek."


Félreértések elkerülése végett, a Vestelnél sem garantálható, hogy mindegyik LG LCD-t tartalmaz, meg az is lehet, hogy mindjárt leugat valaki, aki megnézte a belsejét és látta a Vestel feliratot a kijelző hátán.

Persze, de az már a háttérvilágítás része, ami Vestel. Én meg csak az LCD panelről / lapról beszéltem és a csatlakozó T-con panelről.

A képminőség mellett, ami még feltűnő:


- A kínai kijelzőknek elég rossz a betekintési szöge, ha kicsit felülről nézed, beszürkül.

- A LG kijelzők a szebb kép mellett a kiváló betekintési szögről is felismerhetők. Tehát oldalról nézve sem halványul stb.

2018. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!