Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autó magnóra (JVC 4x50w) 10...

Autó magnóra (JVC 4x50w) 10 hangszóró?

Figyelt kérdés
Hello. Az automban van egy JVC 4x50W magnó, ezen rákötve szól 4 gyári hangszóró + 2 (70w) JBL, de szeretnék bele tenni még 4 darab kisebb hangszórót így lenne benne tíz, birná a magnó? Vagy egyáltalán még a 6 is sok? Az igaz hogy kaphat zárlatot és kigyulhat vagy bármi? Előre is köszönöm a válaszokat

2018. okt. 7. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

hát ki nem gyulladhat még akkor se ha zárlatos mert van benne biztositék. de egy ilyen fejegységre rákötögetni ennyi hangszorot telejsen értelmetlen. soha nem is szolt jól és nem is fog.. Ha már komolyba gondolkodsz akkor vegyél komoly erősitőt/erősítőket is hozzá.. ha sorbakötöd lerontod a hangszorok dinamikáját ha meg párhuzamosan akkor szarrá terheled a fejegységet.. ugyhogy ha ilyen vágyaid vannak akkor tanácsolom 2 többcsatornás erősitő beépitését is és azokrol meghajtani a kivánt hangszorokat. enenk van annyi előnye is h egyesével tudod hangolni a csatornákra kötött hangszórókat...amúgy azt nem irtad le h milyen hangszorokbol áll össze az a 10.... a magasakat és a mélyközepedket számolod bele? mert attol h elöl mondjuk van 2x2 az nem jelent a fejegység számára 4 hangszorot, csak egy párat... tehát 2. azzal lefoglalod az első kimenetet, a hátsóra ugyanez igat. itt járunk 8 hangszorónál. ha te még emellé akarsz rakni kettőt, azt valamelyik csatornára pluszba tudod rákötni. szerintem tisztább lenne ha erősitőt épitenél be és arra kötögetnél. vagy legalább a +hangszorokat kötnéd arra...

én azt tanácsolom ha a fejegységről hajtassz is meg hangszorot akkor stereo páronéknt ne legyen több 4 hangszoronál. tehát elöl jobbra 1 magas és 1 mély, elöl balra 1 magas és 1 mély. Hátul jobbra 1 magas és 1 mély és hátul balra 1 magas és egy mély. amit efölött akarsz kötni azt kösd egy erősitőre a fejegység line out-jára..

2018. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ez csak egy kérdés volt, hogy mégis jo lenne e vagy megérné e, de akkor inkább veszek egy erősítőt és mélyládát, igen bocsi tényleg nem irtam le, 2 gyári van elől 2 Gyári hátul és még a 2 hátsó gyári van összekötve 2 70W-os JBL-el és így értettem azt, hogy van benne 6db hangszóró, a másik 4 amit gondoltam rá kötök azok 13 centisek elég gyengék, ez előtt azok is egy autóban voltak mint gyári hangszórók.
2018. okt. 7. 19:33
 3/3 JulesTS ***** válasza:
Ez így elég nagy katyvasz, amit tovább rontanál a (nem túl jó minőségű) plusz hangszórókkal. Nem tudom hogy mi a célod (hangminőség, vagy hangerő), de rossz irányba haladsz. Ha már az erősítő és a mélyláda is szóba jöhet, akkor megfontolandó a teljes átépítés. Az összes hangszórót ki kell hajítani, az első ajtókat hang szigetelni, előre 165-ös komponens szettet (egy magas+egy mély közép) beépíteni, csomagtartóba mélyláda és mindezt egy 4 csatornás erősítővel meghajtani. Ez drágább lesz mint 4db használt gyári hangszóró...
2018. okt. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!