Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elektromos gitárt szeretnék...

Elektromos gitárt szeretnék vásárolni, és szánnék rá egy olyan 150 ezer forintot. Ki mit ajánl? Leginkább a Heavy Metalt kedvelem. Egy Cort x11-esen gondolkodtam de árban tudnék feljebb is menni.

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 22:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia és azon belül melyik együttest/gitárost kedveled a legjobban? Játszol valamilyen bandában? Ha igen szóló, vagy ritmus gitárosként? f/25
2018. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia! Leginkább a slipknotot és a metallicát kedvelem de sajnos nem játszom együttesben, mert még nem vagyok annyira jó gitáros... azon pedig hogy ritmus vagy szóló, erősen gondolkodom... igazából inkább a szóló érdekelne csak néha elriffezgetnék rajta szórakozásból... Nos tudsz valamit ajánlani? :)
2018. okt. 11. 23:16
 3/13 Mojjo ***** válasza:
65%
Végre valaki, aki nem 30 ezerért akar jóféle elektromos gitárt venni. Amint lesz kis időm, írok is :)
2018. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy kezdőként egy olyan 80 ezer Ft-ot szánj rá, annál többet felesleges. Én a Cort-KX5-öt ajánlom, az nem túl drága, én is ezen tépem már 7 éve. A Metallica nagyon jól szól. :D (Tremolókar nincs rajta.)

A Slipknot egy kicsit más téma, arra lehet, hogy kicsit más gitár kell, mert nagyon lent vannak a számok. Persze azt is elviszi, de én sokkal jobban szeretek Metallicát játszani rajta!

2018. okt. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt már eldöntöttem hogy Cortot veszek. Már csak az a kérdés melyik széria legyen mert ehhez még annyira nem értek... az X és a G a legszimpatikusabb. kíváncsi lennék mi a különbség köztük, mert vagy X11 vagy X300 vagy G280DX-et tudnék vásárolni. esetleg ha mondanál róluk pár szót azt megköszönném!
2018. okt. 12. 11:49
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezek mind nagyon jók. Szerintem menj el egy boltba, és próbáld ki NEKED melyik áll legjobban testhez (kézhez). A G280DX-szel talán az a baj, hogy csak 22 bundos. Ha szólózol, akkor ez lehet kényelmetlen. Az X300-nak előnye, hogy lehet bele aksit tenni: [link]

A kinézetük alapján nekem az X-300-as tetszik legjobban ezek közül, utána a G280DX. A cápauszonyos berakás nekem nem jön be, én a pontosát szeretem, igaz abból is amikor középen van, esetleg valami egyedi.


Szerintem nagy különbség nincs ezek között.

2018. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat, esetlge utoljára még azt megnéznéd hogy x300 vagy rx300 között mi a különbség?

Előre is köszi meg amugy is a segitseget!

2018. okt. 12. 19:45
 8/13 Mojjo ***** válasza:

Szerintem kezdőként NE egy floyd rose-os gitárt vegyél (főleg ne egy floyd rose copy-sat), az nagy szívás lesz, és jó eséllyel megbánod nem, hogy azt, hogy azt a gitárt választottad, de még azt is, hogy egyaltalán valaha gitározásra gondoltál. Ha majd nagyon benne vagy a dolgokba, lehet gondolkozni egy igazi floyd rose-n, de kezdőként ne. Szóval az X300-at nagyon nem ajánlom.


A Cort G280DX helyett pedig a sima G280-at: Wilkinson tremoló (megbízhatóbb minőség), dupla humbucker, egy humbucker és két single coil helyett (jobban illik az általad játszani kívánt zenékhez), ráadásul aktív Seymour Duncanek (a létező egyik legjobb márka), és emlékeim szerint mintha a fogólap rádiusza is nagyobb lenne (szólózashoz szvsz jobb). A 22 bund miatt ne aggódj, több, mint elég lesz.

2018. okt. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolom KX-300-ra gondoltál. Annak nincsen tremolója ez a fő különbség. Meg lehet lenni nélküle, én se használok, (mert nincs). Ha lenne egyszer kétszer lehet rákapnék, de nem alapvetés, még a szólózáshoz se. Amúgy is tudni kell használni, az elején még teljesen felesleges játszadozni vele, meg el is törhet, szóval amúgy is óvatosan.

Kinézetre ez nekem sokkal inkább bejön. Amúgy ez eléggé hasonlít az én KX5-ömhöz, és mint mondtam, azzal eléggé jól szól a metál (Motherbucker hangszedők).


Azért elküldöm annak is a linkjét, nézd meg, nem biztos, hogy a drágább egyértelműen a jobb:

[link]

2018. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na most kicsit össze vagyok zavarodva... nekem nem feltétlen kell tremoló szóval simán elfogadnam a kx 300 at.

De most akkor ki mit mond mert a g280 inkább olyan lágyabbnak tűnik a kx 300 olyan darálósabb szóval nem vagom 100% osanhogy mivan... :/

2018. okt. 13. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!