Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy kell beallitani a Digi...

Hogy kell beallitani a Digi Tv adasait?

Figyelt kérdés

Ez a csomag van :


[link]


Kábelről jönnek az adások ,a tv automatikus hangoláson "esett át".

Megtalált 91 csatornát viszont néhány főbb csatorna hiányzik (Rtl Klub,Tv2)


Esetleg a Digihez nem elég az automatikus hangolás ,hanem külön kell valahogy beállítani?

Köszönöm a segítséget.


2018. okt. 16. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Automatikus keresés be szokta hozni, ha rendben van a kábelrendszer, vagyis minden csatorna jelszintje megfelelő. Ahol problémákkal találkoztam, a sáv alján fordul elő jelszintcsökkenés, amikor például nem jönnek be a közszolgálati adók (noha TV-ket javítok, de időnként beüzemelés is előfordul a praxisban).


A digitális műsorok multiplex csomagokba vannak rendezve, ha megnézed a táblázatot:


[link]


Pl. Digitális kiosztás Budapest: RTL Klub és TV2 az S29 csatornán (370 MHz) jön egy közös frekvencián, néhány társával együtt.


Ezt a frekvenciát megpróbálhatod manuálisan is beadni, ilyenkor szokta mutatni a jelszintet / jelminőséget is. Ezt letárolva előfordulhat, hogy hozzáadja a csatornalistához (digitális sorszámozás lévén még a helyére is beilleszkedik), vagy nem, ha problémás a jelszint.


Utóbbit okozhatja elosztások a lakásban, bekötési hibák stb., vagy a szolgáltatóval kell ellenőriztetni a rendszert.

2018. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdmeesebb emiatt szakembert hívni, a csatorna hangolás bonyolult tud lenni
2018. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak, akik szakembert hívnak, főleg idősebbek, laikusok, akiknek a mai TV-k túl bonyolultnak tűnnek, bár ilyen előfordult régebben is. Akkor még az tűnt bonyolultnak.

De ebben az esetben a kérdező már elvégezte ugyanazt, amit a szakember is elvégezne, be kellett volna jönni az összes adónak, ha adottak a külső feltételek.

Ilyenkor következik a kábelrendszer, csatlakozások ellenőrzése.


Közben megtaláltam ezt is:

[link]

De megismételném, hogy erre nincs szükség általában / soha.

Ha meg jelszintprobléma van, akkor úgysem jön be sehogy.

2018. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kabeles adasoknal nagyon gyenge jelet mutat ,a digitalisokkal nincs gond (max jel).


Lehetseges ,hogy erdemes lenne ujra automata hangolast csinalni? Amikor eloszor csinaltam akkor kicsit el volt mozdulva a kabel ,tehat a digitalis adasok sem voltak tokeletesek.

(Jelenleg nem vagyok otthon, ezert nem probaltam meg ki)

2018. okt. 16. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a tévéddel van gond? Mi a márkája?
2018. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kábeles is digitális, ebben az esetben.

Vagyis Digikábelen jön analóg és digitális együtt.

Földi sugárzásban már csak digitális van.

Ha a földi digitális beszűrődik a kábelbe, az is kábelhibára utal, árnyékolás rossz bekötése stb.

Vagyis így nem lehet érteni, mire gondoltál, de többszöri kereséssel is lehet próbálkozni. Viszont az sem képes csodára, ha ingadozó a jelszint, a programot megtalálhatja, majd ismét eltűnik, kockásodik stb.

2018. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ujrahangoltam,mar jo... Koszi a valaszokat.

Egyebkent Lg Tv

2018. okt. 16. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!