Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Árt egy 5.1-es hangrendszernek...

Árt egy 5.1-es hangrendszernek ha csak 2.1-ben használom?

Figyelt kérdés
Ha a Windowson/hangkártyán is úgy állítom be? Tehát ha a az aktív mélyládába az 5 hangszóróból csak kettőt csatlakoztatok, és mindenhol 2.1-nek állítom be akkor az tud ártani? Erről még nem olvastam semmit, de megesett már hogy így használtam. Ez tönkre tud valamit vágni?

2018. nov. 13. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Feleslegesen állítod Windowsban a 2.1-et, szerintem te csak sztereó kimenetet használsz, amiből az aktív mélyláda elektronikája csinál 2.1 sávokat.


Valójában úgy szúrhatsz ki magaddal, ha beállítod a hangkártyán a 2.1 aktív csatornát.

Utána fogod a médialejátszó programot, annak kimenetét beállítod a 2.1 csatorna használatára. Ekkor a lejátszó a mélyeket leszűri a mélycsatornára, közép-magasat a bal-jobb oldalra.

Igen, de ha te a kimeneten csak a sztereó bal-jobbat viszed ki, a hangkártya sub kimenetre nem kötöttél semmit, úgy elvész a mélycsatorna.

Ha viszont elindítasz egy másik programot, ami eleve csak a sztereó bal-jobb kimenetet használja, akkor meg a hangkártya mélycsatornája (a 2.1) feleslegesen lett aktiválva.

Viszont így nem vész el a basszus, mert kimegy a sztereón.

2018. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Illetve másra gondoltam előbb, ha olyan 5.1 rendszert használsz, ami az összes csatornára be van kötve, az egy másik helyzet.
2018. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hangkártyára minden be van kötve, viszont a mélyládán csak 2 hangszóró (Bal eslő, és jobb első) van aktiválva. Magán a hangrendszeren/hangszórókra nézve ez tehet bármilyen kárt?
2018. nov. 13. 19:04
 4/5 A kérdező kommentje:
5.1 kimenetet használok, csak nem volt elég hely az 5 darab hangszórónak. Jelenleg már 5.1-ben használom, csak érdekel hogy bármilyen kárt okozhat e. :)
2018. nov. 13. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:

A szatelliteknek kisebb a teljesítménye, de azt úgyis észre lehet venni, amikor már szét akar szakadni, betorzít.

Úgyhogy ezt lehet érezni, amíg kulturáltan szól addig mehet.

2018. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!