Sharp Aquos LC32CHE5100E típusú tv hez hol találok távirányítót?

Figyelt kérdés

Az eMAG.hu ról rendeltem a a tv-t a távirányítót sokszor szét kellett szedni mert beül az ok gomb alatt sokszor nedves lett és nem működött kitöröltem és kész az utolsó szétszedték él viszont amikor egy csavarhúzóval próbáltam szedniszedni a csavarhúzó véletlenül megcsúszott és leütött a nyomtatott áramkörről egy kis réz tekercset ami kb 1mm nagyságú próbálták már többen forrasztó de nem volt lehetséges olyan picike az alkatrész mellesleg a forrasztás is összefolyt!

A lényeg az hogy sehol sem találtam hozzá távirányítót pedig szinte felkutattam az egész netet utángyártott távirányítót kb 3 az vettem hozzá egyik sem működik vele pedig a kérdésemben feltüntetett tulusszám is mindegyikkel megegyezett mégsem!


Aztán találtam egy helyen ami kb 15e Ft először nem értettem miért annyi de a végén mégis csak megrendelték és az az eredeti lett volna viszont felhívott az eladó nem sokkal a rendelés után hogy olyan neki már nincs és azt is mondta hogy ez rádiós távirányító és ebben nincs ilyen kis infra és azért olyan drága viszont azért nem is működik vele a többi utángyártott hiába van feltüntetve a tv típus száma!


AliExpress eBay wish és hasonló oldalakon is néztem ami megegyezik az én távirányítóm kinézetével de nincs ott az én tv-m modellszáma?


eMAG őt is hívtam már hogy igazi nincs már rá garancia de hogy nem-e tudnának nekem még valahonnan szerezni persze pénzért de nem jutottam előrébb szinte mindenhol megnéztem már egy oldalon találtam ahogy mondtam ott kb 15e Ft de nincs?


Fogalmam sincs hogy mit csináljak tv-t nem akarok ezért cserélni de viszont így vezérlni csak a hátulján lévő gombokkal tudom csak az meg úgy elég íze a tv egyébként nem smart tv de egy xiaomi mi box 3 van hozzá kötve!

De szerintetek van erre valami megoldás vagy hozzá valahol távirányító vagy dobhatom ki az egész tv-t a kukába mert már elegem van?!



2018. nov. 14. 00:40
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen az oldalon találtam csak meg az eredetit ami jó lett volna csak ide linkelem hogy lássátok milyenre is lenne szükségem de ezen az oldalon ahogy mondtam sajnos nincs az eladó meg maga mondta hogy a helyettesítő ami mellette van az nem lesz jó hozzá csak akkor nem értem minek van itt mellette

2018. nov. 14. 00:46
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsi ez az


[link]

2018. nov. 14. 00:47
 3/7 anonim ***** válasza:

"sokszor szét kellett szedni mert beül az ok gomb alatt sokszor nedves lett és nem működött"


A szilikongumiból kiválik a szilikonolaj (lágyító adalék), ragacsos anyag, ami akadályozza az érintkezést.


"próbálták már többen forrasztó de nem volt lehetséges olyan picike az alkatrész mellesleg a forrasztás is összefolyt!"


Ez mondjuk nem igaz, hogy nem lehetséges. Épp a napokban forrasztottam én is olyan apró SMD ellenállást, aminél kisebb már nem is létezik, mégis meg tudtam csinálni. Igaz, hogy én már eleve pákával a kezemben születtem.


"ez rádiós távirányító és ebben nincs ilyen kis infra"


Őszintén szólva, még a TV-szervizemben sem láttam ilyet, de létezik bizonyára. Biztosan nincs benne infra LED? Csak a tévedések kizárása végett. Fotó alapján meg lehetne állapítani.

2018. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 repulo ***** válasza:
2018. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ilyen fotóra gondoltam, hanem a belsejére.

Kívül esetleg annyi lehet árulkodó, hogy az IR-szabályzók elején szokott lenni az IR-ablak, bordó műanyag stb.

Meg az is feltűnhet, hogy letakarva is működik (működött), nem kell a TV-re irányítani vagy falra, sehová.

2018. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 repulo ***** válasza:
A kérdezőnek raktam be, hogy lehet kapni. :-)
2018. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen elől van az a kis ablak benne de mint mondtam nincs benne infra valami más elven működik azt mondják rádiós távirányító mellesleg az első bekapcsolásnál amikor megvettem úgy kellett párosítani a tv hez hogy a zöld és a sárga gombot egyszerre le kellett nyomni 3mp így utána működött!



Az egyik kérdeznek, annyit hogy talán ilyet már vettem is de semmi több távirányítónál is fel volt tüntetve a típus száma de semmi talán akkor merném megrendelni ha tudnám hogy nem infrás távirányító, mert akkor biztos működne amelyik távirányító kis infra van azzal egyikel sem működik!

De mint mondtam nem smart tv és igen a távirányító akár a tv háta mögött is működött akkor is ha nem a tv elé irányítottam vagy esetleg eltakartam ott elöl slnem számított vagy esetleg a ház másik feléből is működött azt hiszem 10m volt a hatótávolsága de nem hiszem hogy Bluetooth lett volna benne nem tudom

2018. nov. 14. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!