Ez milyen hibára utal?

Figyelt kérdés
A számítógépem itt van a fal mellet kb 10cm-re és volt már olyan hogy véletlen egyszerre a számítógéphez és a falhoz is hozzártem, megrázott. Nem nagyon csak úgy csípett. Ezt mi okozhatja? Nem régi gép most augusztusban összerakatott gép. A válaszokat előre is köszönöm.
2018. nov. 28. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami földelési probléma lehet(?)...
2018. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 lali24 ***** válasza:
statikus feltöltődés. nem veszélyes, csak kellemetlen, amikor megcsípi az embert.
2018. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha hozzáérek akkor folyamatosan "ráz" nemcsak megcsíp lehet valami földelés vagy nem tudom az a baj nem értek hozzá...
2018. nov. 28. 19:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet így használni nem fog agyonvágni az áram?
2018. nov. 28. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Hivj vilanyszerelot.
2018. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 repulo ***** válasza:

Ha van fázisceruzád, mérj rá a konnektorban a földre.

Amikor vettük a kecót, össze-vissza volt gányolva a vezetékezés, rázott a hűtő ajtaja is, csak senki nem szólt a másiknak, mert azt hitte ő a hülye.😂

Ha nem az rossz, akkor vidd a gépet vissza ahol összerakták, mert valami nem gömbölyű vele.

2018. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lali24 ***** válasza:

ha nem csak egy csípés van, hanem ha fogod, akkor folyamatosan érzed, hogy "él", akkor ez nem statikus feszültség.

a fázisceruza használatát nem javaslom. nem azért, mert az valami rossz lenne, hanem mert még a gyakorlott felhasználót is be tudja csapni a jelzése. a tuti műszer ilyenkor egy próbalámpa -közönséges 230v-os izzó egy foglalatban és a két vezeték- ezt, ill. az egyik vezetéket érintsd a gép házához, a másikat egy biztos földponthoz -legjobb a vízvezetékcső- és ha akár csak halványan is világít, akkor szakemberhez kell vinni a készüléket.

az áram nem játék!

2018. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha panelban lakik kosse a radiatorra a gepet :)) az is megoldas.
2018. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lali24 ***** válasza:
bocs, a lényeget nem érinti, de természetesen nem statikus, hanem kapacitív feszültséget akartam mondani :)
2018. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A keszuleket ? Lehet hogy a foldeles rossz eleve a kecoban es a keszulek jo. Azert irtam villanyszerelo is kell ide.
2018. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!