Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélyláda építésénél mindenképp...

Mélyláda építésénél mindenképpen szükség van hangváltóra?

Figyelt kérdés
Egy ilyen mély hangszóróra gondoltam: [link] . A hangváltó használata egy utas hangfalnál is javasolt? Vagy csak egyszerűen belekötni a hangfalaljzatba? Milyen egyéb megoldások javallottak? A hangváltó teljesítménye egyezzen a hangszóró teljesítményével vagy kicsivel kisebb is megteszi? Nincs senki a környezetemben aki kiokosíthatna ebben a témában ezért kérem a segítségeteket.

2018. dec. 1. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor semmi értelme hangváltót alkalmazni, csak teljesítményvesztést okoz.

Mellesleg a világ legegyszerűbb hangváltója, amikor egy dobozban a mély direktbe van kötve, a magas pedig csak egy kondenzátoron keresztül.

2018. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom, hogyan gondoltad, ha egy kimenetre mélyet és magasat is kötsz, az nem egyutas rendszer, arra nem is vonatkozik, amit írtam. Lehet ugyan direktbe kötni, de lehet hangváltóval is, ha arra van igény.
2018. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A linkedről: 1600 wattos hangfal?

Ezt itt be is fejeztem! Semmiképp ne vedd meg, átbaszás.

Egy 200 wattos szub-bal az ablakot betöröm, ha ráirányítom. 1600 wattal a konyhában szoktak főzni a villany-tűzhelyen!

2018. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mit hazudnak rá, vagy milyen cseles fogalmakat találnak ki, a piaci verseny hülyeségei miatt:

Program Power (watt): 1600 W

Power handling capacity: 800 W

Ami lényeg, hogy 38 cm átmérő, 52 mm löket és valószínűleg jó sokat kibír (ha nem is 1600 W szinuszt). Ha valakinek ilyen kell vagy tetszik neki, akkor miért ne venné meg?

2018. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aktív hangvágás kell és akkor nem kell bele semmi. Mire kell ekkora teljesítmény?
2018. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az irányhallásod valahol 300Hz alatt kezd beindulni. Ahhoz, hogy elhanyagolható legyen a szub miatti sztereo tér beszűkülés az alsó közép tartományban, sztenderd a 120Hz-es letörési pontú, 24dB/oktáv meredekségű (tehát negyedfokú) aluláteresztő szűrő, de elektronikus zenéhez nem ritka a 80-85Hz-re hangolt sem, főleg ha oda is van picit tolva a mély. Ehhez én vennék egy hangolható szűrős szub végfokot, felfogatnám a hátuljára, aztán pártípártí. :)
2018. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt mindenki! #3 vagyok.


Tényleg leálltok bármit is elemezni, egy 1600 wattos hangfal kapcsán?


És mi a véleményetek egy szuperszonikus sebességre képes trabantról? A valós képesség, és a hipotetikus érték közötti arányok kb: ugyanazok!

2018. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7, #4-nek:


"Ami lényeg, hogy 38 cm átmérő, 52 mm löket és valószínűleg jó sokat kibír (ha nem is 1600 W szinuszt). Ha valakinek ilyen kell vagy tetszik neki, akkor miért ne venné meg?"


Most nem kezdem el neked levezetni a vezeték-átmérő és az ellenállás összefüggéséből származó maximális lehetséges teljesítmény következtetési módját.


Fogadd el ha azt mondom neked, hogy ez a hangszóró legfeljebb 50-80 watt között bír. Ne tévesszen meg a fizikai méret, számolj az ellenállásból, és a feltételezett áramerősségből eredő keresztmetszet növekedéssel is. Annak pedig hely kell! Minél nagyobb a teljesítmény, annál vastagabb vezeték kell a tekercshez, pláne ha evvel még 8 ohm impedanciát is ki akarsz hozni!

2018. dec. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nyilván nem itthoni szobai hallgatásra kell. Arra van itthon két kis 120-as Technics-em. Barátaimmal szilveszterre egy nagyobb helyiséget bérelnénk és ott használnánk elsősorban. Egyébként 800-as. A hangszóró adatait le tudom olvasni és nagyjából értelmezni is, de hangfal építésben 0 tapasztalatom van. A dobozt magát meg tudom építeni. Elég sokat olvastam a témában, de ezzel a hangváltóval kapcsolatban eléggé megoszlanak a vélemények. Csak szeretném jól csinálni és ezért vagyok kíváncsi a véleményekre, hogy közben talán tanulok is keveset.
2018. dec. 2. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra én SAL-t vennék kezdésnek és abból hoznám ki a maximumot, mert nagy csalódás lehet belőle. Egy szilveszteri bulira az is tökéletes, mindenki részeg, több pénz marad a többi anyagra és erősítőre
2018. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!