Ha egy 2. routerbe bedugok egy UTP kábelt, úgy, hogy már van 1 aktív router a házban, ami a wifit sugározza, akkor használhatom a 2. routert "UTP elosztonak"?

Figyelt kérdés
Az lenne a cél, hogy van egy másik számítógépem, amibe még kéne kábeles internet és a 2. routerrel gyakorlatilag splitelném az 1 db UTP kábelem, ami a falból jön ki

2018. dec. 25. 21:26
 1/5 repulo ***** válasza:
2018. dec. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értettem a leírásodat, akkor neked egy switch kell. Szerencsédre az otthoni kis routerek használhatóak switchként. Csak a dhcp-t kapcsold ki rajta.
2018. dec. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zzzoli ***** válasza:

A sima utp elosztók, amit az első hozzászóló linkelt, a gigabites hálózatot tudják leosztani 2db 100 megásra, de a hálózati eszközöktől függően ez sem mindig működik így, arról nem is beszélve ha 100megás eleve a port.

Igen, neked egy switch kell. A router menüjében tiltod a dhcp-t, mert ha nem szembe akar osztogatni ip címet az elsővel, vagy a wan portjára (kék) állsz rá az első router felől és akkor kialakít a második roter is egy alhálózatot, akkor nem kell tiltani a dhcp-t sem, viszont ha a másodikról bizonyosos eszközökkel átjárásokat akarsz biztosítani a net felé, kicsit komplikáltabb lesz a téna, de megoldható (NAS, IP kamera stb...)

2018. dec. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, amint otthon leszek visszajelzek, hogy sikerült-e megcsinálnom :D
2018. dec. 27. 07:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Megcsináltam mindent, úgy ahogy mondtátok, de végül arra jutottam, hogy mégis kell vennem egy switchet. A routerem maximum sebessége 100 mbps, így az 1000 mbps-es netem semmit se ér :/
2019. jan. 1. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!