Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG tévé kijelzőjén vízszintese...

LG tévé kijelzőjén vízszintesen a felső része sötétebb mint az alja, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
(Minden kábel rendesen be van dugva.)

2018. dec. 26. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

eddig jó volt? Hány éves?


TV-t pakolgattad ide oda mostanában?


Ha LCD tv-t ha fejrefordítod (nem a talpán áll), akkor tönkremehet a kijelző.

Főleg ha üzemmeleg, és úgy lett fejre állítva.


Ha nem történt ilyen, vagy nem is LCD, akkor trafó gyengélkedik véleményem szerint.

2018. dec. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eddig tökéletesen működött, kb 3 éves lehet vagy 4. Se pakolgatva nem volt se fejreállítva. Eddig nem volt meleg sem használat közben, de most ahol el van változva ( sötétebb, alatta meg világosabb) ott kezd melegedni egyszerre miután be van kapcsolva.
2018. dec. 27. 01:40
 3/13 A kérdező kommentje:
és igen, lcd
2018. dec. 27. 01:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Fotó esetleg?
2018. dec. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Háttérvilágítás hibája szokott ilyet okozni, javítható.


#1 Ennyi butaságot összehordani, félelmetes. TV-k szervizmenüjében még a képet is fejre lehet állítani, utána kijelzőt megfordítani és nézheted.

LED-háttérvilágítások jelentéktelen hőt termelnek általában.

Trafó vagy jó vagy nem jó, de nem gyengélkedik, főleg ebben az esetben más a gond.

Miért kell úgy csinálni, mintha értenél hozzá? Másokat megtéveszteni, fejed játszani?

2018. dec. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Küldenék képet csak nem vágom hogy kell. Esténként allitgattam a hatterfenyt rajta hogy ne zavarjon, nem tudom hogy okozhatta e ez a gondot.
2018. dec. 27. 13:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Napi szinten javítok TV-háttérvilágításokat, mert ezeket úgy tervezték, hogy elromlik egy idő után.

Minden további nélkül tudnék tervezni olyat is, ami túléli a tulajdonost, legfeljebb valamivel több kerülne, nem is nagyon sokkal, simán megfizethető lenne.

De nem, mert spórolnak mindenen.

Csak még addig spóroljanak legalább, hogy nyugdíjig legyen munkám ezekből is, mint ahogy köszönöm a mérnököknek, a korábbi évek baklövéseit is, amikből autót, lakást vettem, tényleg...


Szóval arra próbálok kilyukadni, hogy ne magadban keresd a hibát. Elfáradt, ennyi...

2018. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
csak azért furcsa mert 2015ben gyártották, szóval csak három éves..a régi kis doboz tévém 10 évig kihúzta kb, ha nem tovább
2018. dec. 27. 20:34
 9/13 anonim ***** válasza:

"csak azért furcsa mert ..."

Semmi furcsa nincs benne.

2018. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#5 Bocsánat, nem szóltam.


Csak úgy mondom hogy szervizben mondták ezt, és a saját LCD TV-m is megadta magát és én csináltam meg. Kiégett panelokat is javítottam, halott beltéri egységeket is élesztettem már fel...

2018. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!