Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működik a mikrofon?

Miért nem működik a mikrofon?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új headsetet, és van vele egy problémám. Amikor bedugom a laptopomba, akkor a mikrofonja nem működik. Maga a headset 1 db jack csatlakozóval rendelkezik. Próbáltam mindenféle neten olvasott dolgot kipróbálni, de semmi sem segít. Arra gondoltam, hogy egy USB-s külső hangkártya megoldhatná a problémát. [link] ilyenre gondolok. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ez valóban működhetne-e, és hogy nem lenne-e probléma, hogy ezen 2 csatlakozó van, 1 a mikrofonnak, és 1 a fülhallgató résznek, amikor az én headsetemnek 1 db csatlakozója van.

2019. jan. 8. 22:20
1 2
 1/17 anonim válasza:

Nem kombó jackes a laptopod csatlakozója nem segít rajta semmilyen driver. Nem tudja a laptopod ezt a fajta szabványt, de van hozzá átalakító.

"Külső hangkártyából is csak az oldja meg amelyik képes 4 pólusú jack támogatásra"


[link]

2019. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Előző UI: Amit linkeltél csak átalakítóval működik az is 2x3 pólus és nem 1x 4.
2019. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szóval amit te linkeltél, csak azzal működne amit én linkeltem?


Esetleg van más megoldás is?

2019. jan. 8. 23:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Kicserélteted olyanra, ami jó a masinádhoz.

Ha már itt tartunk, mi a gép (pontos) típusa?

2019. jan. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az egyik klasszikus PC hangkártya-szabvány (a zöld-pink), másik meg a mobiltelefonok szabványa (szimpladugós).

Utóbbit vetted meg.

Az Y-kábelen kívül nincs más lehetőség az átmenetre.

2019. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mármint előbb olyan Y-kábelre gondoltam, ahol konkrétan definiálva van, mint például:

3.5mm 4 Position to 2x 3 Position 3.5mm Headset Splitter Adapter

[link]

2019. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A gép Acer Aspire 5 A515, a headset pedig Venom Nighthawk.
2019. jan. 9. 12:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, a laptopon csak egy fejhallgatókimenet van. Ha megnézed a dokumentációt:

--------------------------------------------------------

Headphones and microphone

One or more 3.5 mm jacks on your computer allow you to connect audio devices.

Use the headphone port to plug in stereo headphones or powered speakers; connecting an audio device to the headphone port disables the built-in speakers.

Use the microphone port to connect an external microphone;

connecting a microphone disables the built-in microphone.

-----------------------------------------

Ez arra utal, hogy amelyik típuson van mikrofonbemenet, azt észrevennéd gondolom, megfelelő piktogrammal ellátva, külön lenne, ahogy más laptopon is szokott.

Akkor így elég körülményes, kellene egy olyan USB-eszköz, valamint egy Y-kábel is.

2019. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Akkor ezzel biztosan meg lenne oldva, ha nem megoldható csere, hogy egy ilyet: [link] és egy ilyet: [link] beszerzek? Van esetleg olcsóbb lehetőség?
2019. jan. 9. 14:39
 10/17 A kérdező kommentje:
A jack melletti piktogramon egy headset van. Mikrofonnal
2019. jan. 9. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!