Hakapeszik kérdése:

Philips 43PUS7363 Típ. TV YPbPr jack csatlakozójához kaptam egy piros, zöld, kék jelölésű R-G-B csatlakozót, vettem egy RCA-Scart adapterkábelt, összecsatoltam egy DVD lejátszóval a kép átmegy a hang nem, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert az egyik kompozit, a másik komponens, amiben nincs hang...
2019. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 repulo ***** válasza:

Mert a hanghoz kell még egy ilyen.

[link]

2019. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kompozit-videójel az életben soha nem tartalmazott hangot, nem tudom, honnan veszik ezt a hülyeséget egyesek, ezen a gyakori oldalon.

A kompozit videó (ki hinné) nem audio.

Kérdező problémájára ezzel a képpel világítók rá:

[link]

A képből nem tűnik ki, de a TV-n Jack-aljzatok vannak, ha jól tudom.

Az sem látszik a képen, hogy 3-ágú kábel nem csak a HD-komponens jelet képes fogadni, hanem az Y-éren SD-kompozit videót is.

A kérdezőnek ez sikerült, a SCART-csatlakozóból átvitte szimplán a kompozitjelet, valójában csak 1-szálon.

Másik kettőre bizonyára az R/L audiót kötötte, feleslegesen.

De kellene még egy sztereó RCA-Jack kábel (piros-fehér a képen is látszik), az menne a SCART-adapterre.


A HD-komponens kábel egyébként nem RGB, hanem YPbPr.

2019. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagyis "világítok rá" (elütés).

"hogy a 3-ágú kábel" (itt egy betű kimaradt).

2019. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy 2019et írunk és 2 digitális gépezet között mindenképpen analóg kapcsolatot akarsz.


Na ez a fő gond

2019. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3-ban a kérdésre reagáltam, de azt is hozzátehetem, hogy tavaly 10-12 ezer körül láttam HDMI-kimenetes DVD-lejátszót a MediaMarktban.
2019. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A TV-hez mellékeltek 1db 3 ágú és 1 db 2 ágú csatlakozót , amely a YPbPr ill. L/R jelű sztereó aljzathoz csatlakoztatható, de arra sehol nem találok magyarázatot,rajzot, hogyan lehet a HR-XV3E típ. JVC készülékhez csatlakoztatni?
2019. jan. 11. 16:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig már említettem, az L-R megy a SCART adapter fehér-piros RCA-kimenetére.

A háromágú kábelből csak az Y megy a sárgára.

2019. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!