Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sárguló LED-tévé – lassan...

Sárguló LED-tévé – lassan kukában lesz a helyes?

Figyelt kérdés

Pontos típusát most nem tudnám leírni, de egy HD Ready LED tévéről van szó, kb. 5 éves.

Először a Paprika tévé egyik műsorán vettem észre, hogy nem is meleg fehér, de határozottan sárgás a kép. Azt hittem, ez egy effekt. Másnap ennek a folytatásánál ugyanígy. Szóval lehet szándékos is, s talán van is benne valami.

De más műsoroknál, más csatornákon is észre veszem, hogy az egész kép sárgába hajló.

Nem lesz zöld a kékből, inkább a semleges színeknél érzem. A fehér picit tojáshéj, a szürke sárgás picit. A fekete az fekete. S az összhatás kicsit fura.

Egy azúrkék tenger, mélykék egével, a zöld pálmafák rendben levőnek tűnnek, de sokszor érzékelem az elszíneződést.

Megpróbáltam a menüben a képet alapértelmezettre visszaállítani, de nincs változás.

Színegyensúly módosítása sem szüntetni meg. Alapértékből bármit állítok, csak romlik.


2019. jan. 11. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

LED-es LCD inkább, ami viszont nem nagyon szokott sárgulni, esetleg SCART RGB-csatlakozás esetén, amikor kifordul a dugó és a kék nem érintkezik rendesen.

Ha SCART, akkor a kábel mindkét végét dugd be tövig!

2019. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van egy 10éves LG tévén.Szerintem is csere érettek.
2019. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


Nagyon nem mindegy, hogy plazmáról beszélsz vagy LCD-ről. Így szakmai szemmel nézve nem mondtál semmit. Legfeljebb tippelni tudok, nyilván plazmára.

2019. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdés Lcd tévéről szólt.Csak te kevered ide a plazmát, és egyéb külső jelforrásokat
2019. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fogd már fel, te buta, hogy az LCD-k nem szoktak sárgulni.

Plazmák szoktak sárgulni.

De szerintem te azt sem tudod, hogy milyen TV-d van.

Típusát írd ide!

2019. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen,és ezeket a "tüneteket" produkálja amilyeneket a kérdező ír.

2019. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az például LCD, de nem LED, hanem fénycsöves háttérvilágítással.

Milyen bemenetről, jelforrásról üzemel?

2019. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

LG 29LN450B a típusa, és HDMI-ről kapja a TV-műsort, de USB-re másolt fotóim (amelyek profi géppel készültek, kiváló minőségűek) is sárgába hajlóak


[link]

2019. jan. 13. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!