Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ismertek valami elérhető árú...

Ismertek valami elérhető árú DSP (hangprocesszor) megoldást?

Figyelt kérdés

A megoldandó probléma: a hangcucc és a szoba miatti hibák minimalizálása (egyáltalán nem baj, ha fülre kell belőni, sőt, és ehhez legalább 5 parametrikus eq lesz szükséges), halk anyagokon Fletcher-Munson görbe szerinti korrekció (szintén nem baj, ha nekem kell multiband kompin fülre megcsinálni), jó limiter és felüláteresztő szűrő nagyobbacska hangerő esetére (nem nagy a teljesítmény, tehát védelem kell és hallhatók a hibák az igazán hangoshoz képest).


Élete minimum 99%-ában a szórakoztató központként üzemelő pécén lenne használatban, tehát akár hangkártya is lehetne. Előny volna, ha külön dobozban lenne és mozgatható, csak azt nem tudom megfizetni valószínűleg.


A legfelső költséghatár valahol 30000 körül van, tehát tényleg ilyen régi használt meg olcsóból építsd magad dolgok lesznek inkább szóba jövők valószínűleg.


A rövid sztori: kezdtem az Asrock B85M Pro 4 alaplapi hanggal, és visszasírtam a régi SBLive+KXProject audio driver kombót, leginkább a flexibilitását. Próbáltam többször beüzemelni sikertelenül, teltek az évek Realteken, közben a buta kis házimozi csühögőket lecseréltem Genius 1255-re (passzívan vannak frontba kötve a korábbi, teljesen jó szubba épített 5.1 erősítőn, az erősítőben van hangváltó). Nemrég kiadott a KX driver fejlesztője egy Win10-en is működő bétát. Akkor szembesültem vele, hogy a Realtek mennyivel, de mennyivel szebben, nyugodtabban, pontosabban szól. Jópár héten (hónapon) át maradtam a Live-nál, aztán ma visszatértem az alaplapira. Mint amikor kategóriát emelsz. Újra akartam hallgatni minden fontosabb anyagot (zene, film), mintha most vettem volna rendes cuccot. :)


Kötve hiszem, hogy ha mondjuk felkutatnék egy Audigy2-t, az szólna így, dacára annak, hogy ott is adott a 24bit 96kHz. Ha esetleg átesett valaki ezen, nyugodtan homályosítson fel, mi a helyzet! Az a DSP a duplaannyi GPR miatt ki is adná az igényeket (bár limiter nem nagyon van értelmes). Van-e esetleg más megoldás egy ilyen legújabb kori Realtek integrált minősége alá nem adva? Tudom, hogy ez se valami kövér, de az SB Live ehhez képest ilyen elhalt, csikorgós, bosszantó hangzást adott, tehát igencsak van rosszabb, főleg ilyen költséghatár alatt.


Ha kérhetem, most régi, fullra warezolt UAD-okkal ne nagyon dobálózzunk, nem biztos, hogy ér annyit az egész, meg teljesen más a célja. Pl milyen jó lenne egy sima egyenes fázismenetű parametrikus eq az én céljaimra bármi csoda kütyüemuláció helyett, ami UAD-on van! :)


Érdekel építő kit is, ha teljesen kivitelezhetőnek tűnik (rajzot olvasni tudok, az alkatrészeket ismerem, a katalógusokat megtalálom és kibogozom, angoltudás van, a hőszabályzós pákám lehetne márkásabb, vagy legalább csendesebb kicsit, innentől már a költség- és időigény számít jobban).


2019. jan. 12. 12:44
 1/3 repulo ***** válasza:
2019. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt pár éve elolvastam. Szerintem nem fogok nulláról megtervezni egyet (kivéve persze ha eljön a pont, amikor kb. előtör Trevor Philips). Nagyjából a KX cucc kényelme lenne az optimum. Esetleg ilyen Jesusonic jellegű. Vagy mint a jó kis gitár multieffektek: PC-n csinálsz sok presetet, amiken kicsiket módosítgani már gombokkal lépegetve is könnyű később. Előny, ha lowlevel beletúrás is lehetséges, néha kell is (általában erőforrás-megtakarítás miatt), de a viszonylagos jó kezelhetőség többet ér. Nézegettem open source dsp projekteket, ott is inkább az a gond, hogy árához képest még rengeteg munka lesz/lenne, mire összeáll. Meg sokszor erősen fejlesztés alatt állnak még. Általában más célokra gazdaságosak, 2in 2out felhasználásra vaskos kicsit.


Hajlok a hangkártyás megfejtés felé egyébként, mert azzal (kicsit többért ugyan) egy ITX kocka már elég lenne végletekig kényelmes univerzális megoldásnak. (Pl. monitor nélkül, tabletről kezelve, talán VST pluginekkel)

2019. jan. 12. 13:15
 3/3 repulo ***** válasza:

Szerintem itt érdeklődj, aztan majd útbaigazítanak.

[link]

2019. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!