Miért megy el a szobában müködő TV képe pár mp-re, ha a konyhában feloltjuk a mennyezeti neont?

Figyelt kérdés
A panellakás szobájában nézzük a TV-t,a konyhában felkapcsoljuk a mennyezeti 2x20 W neont és ekkor a TV képe kb 3-5 mp-re elsötétül,majd visszajön a kép.Mi lehet a probléma?
2019. jan. 12. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Javaslom, keressetek meg egy médiumot.
2019. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

"2x20 W neont"

Feltehetőleg a neon gyújtása okozza a gondot: sok zajt hoz létre.


Ha klasszikus fénycsőgyujtó

[link]

van benne, érdemes elektronikussá

[link]

lecserélni illetve hálózati zavarszűrőt berakni az áramellátásba.

2019. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen természetes jelenség, persze laikusként a lényeget nem írod, hogy DVB-T földi vételről van szó, szobaantennával bizonyára.

Annál van ilyen, amikor a zavarjel összemérhető a hasznos jellel, egyik elnyomja a másikat.

Ilyenkor hűtőszekrény, egyéb kapcsolók ívhúzása is bezavarhat.

Külső antennát kell felszerelni, házon kívül vagy tetőre, esetleg erősítővel stb.

A koax. kábel általában megvéd a lakásban keletkező zavaroktól, de ez térerő függvénye is, az adott helyszínen.

2019. jan. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bár egyébként van más lehetőség is, a HDMI-átvitelbe is be tud zavarni, amikor konkrétan pillanatnyi elsötétülést okoz, azt is ismerem.

Lényeg, hogy számítanak a körülmények, azt is közölni kell!

2019. jan. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Megfelelő zavarszűrés hiánya okozza.

De sz@rd le, attól nem romlik el.

Vagy cseréld le a fénycsöves lámpatestet a konyhában.

De ha ledest választasz, azzal is meg lehet szívni, mert a kapcsolóüzemű tápok zavarszűrése kínában ismeretlen fogalom, és azzal nem csak bekapcsoláskor, hanem a működés során végig lehet probléma.

2019. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,egyébként mint irtam panelházban lakunk,digi kábelünk van,digi boxon keresztül nézzük a tv-t,amely összevan kötve még egy pc-vel is hdmi kábelen keresztül.A tv-t tudjuk nézni box nélkül is.A box és a tv között is van hdmi kábel.A leirt jelenség akkor szokott jelentkezni,amikor a boxon /hdmi-n/keresztül nézzük a tévét.Nem tudom,hogy jól irtam-e le a dolgokat,mivel nem vagyok szakember.Mégegyszer köszönöm a segitő válaszokat.
2019. jan. 13. 13:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Ismerem a jelenséget, a HDMI-kábelen kialakuló földhurok, illetve annak GND-ágán folyó impulzusok okozzák.

Elsőként a központi antennánál be kellene iktatni egy földhurokleválasztót, mert így a PC-ház felé záródik a kör, onnan a földelt konnektor irányába.

Ilyenkor legveszélyesebb egyébként károkozás szempontjából a HDMI-kábel dugdosása, mert a védőföld és a központi antenna eltérő potenciálon van (szokott még rázni is).


Tehát egyáltalán nem a fénycső (vagy hűtőszekrény stb.) zavarszűrése felől kell megközelíteni a problémát, ezek máshol is vannak, zavart nem okoznak.

2019. jan. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mármint úgy értem, hogy ilyen a HDMI-probléma normális esetben máshol nem jelentkezik, még zavarok hatására sem.

Ja, de ott nincs ilyen cseles földhurok sem például.

2019. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ismét megköszönném a válaszokat,de most mit kéne csinálnom laikusként/ne az legyen a tanács,hogy hivjak szakembert/,meg tudnám valahogy oldani a problémát szakember nélkül vagy nem.Azt még elfelejtettem közölni,hogy nem minden alkalommal szórakozik velünk,kb.minden tizedik alkalommal csinálja.Bocsi,de van még egy rokon jelenség,a PC egy hármas hosszabbitón keresztül kapja az áramot/piros kontrollámpás/igy áramtalanitom a készüléket.A hosszabbitót bekapcsolva néha-néha lecsapja a kismegszakitót ami a bejárati ajtó fölött van.Az egész lakás villamos rendszerével már tele van a hócipőm.Köszi mégegyszer a válaszokat és bocsi a sok szövegért,de rövidebben nem tudtam leirni.Üdv.
2019. jan. 13. 17:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Az nem hiba, csak a kismegszakító gyengesége, túl gyors kioldása.

Lehet cseréltetni, de a PC-tápot sem fontos mindig áramtalanítani.

Másikat említettem, kellene egy ilyen:

[link]

Természetesen a listában szereplők közül csak antennaleválasztók érdekesek, ebben az esetben.

2019. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!