Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Találtam itthon egy ratyi 30...

Gábor_79 kérdése:

Találtam itthon egy ratyi 30 Wattos házimozi mélysugárzót és kicsit rágerjedtem a dologra, hogy rákötném az erősítőre. Nem tudom hozna-e pozitív változást? És egyáltalán összehozható e? Vagy érdemes?

Figyelt kérdés

Találtam hasonló kérdések nem túl régről, de nem pont ezekről az eszközökről volt szó, plusz ellentétes javaslatok is voltak. Érdemes - nem érdemes.

Számítógép alaplapról optikai kábelről menne az erősítőbe, ami ilyen: [link] Az erősítőre van már kötve egy hangszórópár, amiről eddig nem nagyon tudtam sok adatot, de nem rossz. De ilyen Videoton [link] plusz [link] a mélysugárzó így néz ki: [link] Ami a gondom, hogy ezeket csak szimpla vezetékkel csatlakoztathatnám, de az erősítőn nem látok kompaibilis kimenetet. Vagyis nem tudom eldönteni. Melyik RCA kimenetre kelle rádugnom, ha érdemes egyáltalán. Ha egy RCA kábelt blankolok, az működhet?

És ha összejönne, akkor az Imedancia kapcsolót melyik állásba kell rakni? Minhárom 4 Ohmos hangszóró. (Az első link a legjobb kép amit találtam és olvasható.)

Köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 14. 21:07
 1/4 repulo ***** válasza:

Mit akarsz RCA dugóval? Azok a nagy fekete-piros szorítós tekerentyük a hangfalcsatlakozók, amik fölé a speakers feliratot nyomtatták. Mehet bele sima kábel, banándugó, talán még villa is.

A mélynyomó felejtős, mert aktív kellene hozzá, ez az orion pedig passzív.

Az impedanciát pedig 4 Ohmra állítsd.

2019. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Láttam a speaker csatlakozásokat, használom is. Azért hoztam fel az RCA-t, mert subwoofer feliratot csak azzal csatlakozóval találtam. De rendben. Megértettem. Kösz!
2019. jan. 14. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:

De azért RCA, mert az csak jelkimenet, teljesítmény nélkül.

Ahhoz kell még egy teljesítményerősítő is.

Az erősítők impedancia-kapcsolója egyébként a végfok tápfeszültségét szokta átállítani.

8 ohmos hangszórók használata nagyobb tápfeszültséget igényel. Legalábbis, ha teljesen ki akarják hajtani.

Egyébként 4 ohm állásban viszi a 8 ohmot is, ami kevésbé terheli.

2019. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahan. Értem. Köszönöm a választ!
2019. jan. 15. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!