Miért nem szól 5.1 ben?

Figyelt kérdés
csak 1 hangszóró szol a Front right-ba és a mély a többi csak nagyon halkan vagy nem is szól néha zúg is valamikor meg teljesen el megy a hang a hangfalak jók ha akár melyiket bele dugom a front right ba akkor szól mi lehet vele
2019. jan. 16. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert elromlott.
2019. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 repulo ***** válasza:
Milyen cucc ez, összekötő kábel biztosan jó?
2019. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy erőt veszel magadon és előadsz egy tisztességes rendszerleírást, vagy szakemberhez kell fordulnod, személyesen.
2019. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom PC-ről van szó, de tényleg leírhatnád ...

Nekem is volt hasonló, csak ott az jött elő, hogy az alaplapba épített hangkártya ment szét. Minden aljzatot kipróbáltam, de csak 1 oldal szólalt meg. Igaz ez csak egy sztereó hangszóró szett volt és a gép is már 8-9 éves volt, így a gépet kellett lecserélnünk. Na nem csak emiatt, azért olyan jól nem megy!


Szóval lehet hangszóró összekötő kábele, de lehet a hangkártya is.

2019. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
bocsi igen pc ről van szó a hankártya nem lehet baj mert bedugtam előlapiba is ott is ugyan azt csinálja telefonba is ugyan az a kábelt is kicseréltem az se lehet probléma de mégis valamikor jó valamikor meg elmegy a hang de mostanában csak 1 hangszóró megy a hanszórók is jók mert ha bedugom a front right ba akkor szol de csak abba a többi halkan szól szinte nem is hallani gépen állítottam 5.1 re is már a tesztnél is csak az az egy szólal meg
2019. jan. 18. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok ismét


Sajnos még mindig nem világos az érvelésed és a leírásod sem. A szgép hátlapján kell lenni 3 csatlakozónak, amelyek halványzöld, fekete és rózsaszín színűek. A halványzöld az első hangszóróknak való, a fekete a hátsóknak, a rózsaszín pedig a középnek és a mélynek. Ez 3 jack-dugó és ezt nem tudod bedugni előre, sem a telefonba, ahol kábelt cseréltél (?) egyszerre. A számítógépen nincs front right, csak párosan tudod csatlakoztatni. Külön-külön bele tudod dugni és akkor meg kell szólalni az adott hangszóróknak.


Van egy másik kábelszett is, amely a hangszórótól a mélynyomó ládába megy, ezeket is a megfelelő helyekre kell bedugnod. Ha valami nem szól. elképzelhető, hogy ott nincs a helyén valami. Itt van Front Right csatlakozó, de ez már nem a számítógép rendszere. És csak akkor fog szólni, ha a mélynyomó (vagyis a hangfalrendszer) be van kapcsolva. Ha itt nem szól valami, akkor hiába jók a hangszóróid, az erősítő résszel lesz problémád.


Nekem egy régi (Trust) szettnél az volt a ludas, hogy az ide tartozó kábelszetthez tartozó speciális aljzat tönkrement. Hiába szóltak a hangfalak, nem tudtam használatra bírni. Megesik az ilyen. Most Logitechem van, ezzel már pár éve nincs baj. Szépen nyomja notebookról az 5.1-es hangzást.

2019. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
[link] nekem ilyen van a pc hátuljába a világos zöldbe megy be egy jack csatlakozóval ami a erősitős mélynyomóba megy be fehér piros rc vel eddig szólt lehet hogy tényleg a mélynyomóval lesz gond csak azért kérdeztem hátha találkozott már valaki ilyen problémával mert valamikor zúg valamikor recsegősen szól valamikor nem is szól és néha rendesen szól de csak az egyik
2019. jan. 19. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, ez nem kifejezetten PC-hez készült, de azért használható. Szóval az alsókhoz kell csatlakoztatnod a hangfalakat és a felső csatlakozókhoz kell csatlakoztatni a PC-t, mivel arról jön a jel, az a bemenet. Mivel a PC-n az 5.1-es hangzáshoz 3 db jack van, ezért 3 db sztereó jack-RCA kábellel kell összekötnöd a 2 egységet. Ezeket mind megcsináltad helyesen és így van az, amit írtál? Vagy csak 1 db kábelt csazlakoztattál a zöld jack-től a mélynyomóhoz?

Van hozzá leírásod, hogy hogyan kell összekötni a használható egyéb egységekkel? A PC-n hogyan van beállítva a hang? A hangzás biztosan 5.1-esen van?

2019. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
1 jack csatlakozóval csatlakoztattam a világos zöldből a mélynyomóba eddig is így szólt és ment tökéletesen nincs leírásom hozzá de ha eddig szólt így akkor ezután is szolnia kellene
2019. jan. 21. 11:12
 10/10 anonim ***** válasza:
1 db Jack csak sztereó jelet fog sugározni, vagyis maximum 2 hangfal szólalhat meg. Ha eddig szólt, most meg nem, akkor a Jack-RCA kábel is lehet hibás. Próbálj meg egy másik kábelt. Ha így sem szól, akkor nem tudom. Még mindig lehet a hangszóró csatlakozó is, ami a hangkártya hibája. Vagy lehet a mélynyomó is, ami az erősítést adja. Úgy érzem, nem sokat tudtam segíteni, pedig próbáltam.
2019. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!