Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Inkább vegyek gamer számítógép...

Inkább vegyek gamer számítógépet, mint laptopot?

Figyelt kérdés
Árban kb ugyan ott lennék (mert kéne monitor meg minden szval a gép még drágább is) de ez nem nagyon érekel,inkább az,hogy mennyire ajánlanátok egy laptopot játszásra? Informatikusként elkerülhetttlen lesz vennem...valamit, csak még nem döntöttem. Gondolom néha (vagy lehet gyakran) vinnem kéne magammal egy laptopot amin a dolgaimat végzem, de szeretnék játszani is szabadidőmben, és nyílván nem szeretnék venni 2 eszközt, szóval gondoltam rá,hogy vennék egy gamer laptopot,amit vihetek magammal és tök jól futtatja a "kötelező" programokat amiket használnom kell,meg jól lehet rajta játszani is. Csak ugye a laptopok nem kifejezetten játékra lettek kitalálva. Mondjuk mint írtam,egy kifejezetten gamer laptopot szeretnék venni (200,akár300ezerkörül) csak kicsit félek,hogy hamar tönkremenne ha sokat jászok vele sok fajta játékkal. Ha olyan vennék,aminek lehet cserélni a részeit, akkor az tök jó lenne,nem? Meg mi a véleményetek egy i5-ös prociról bele? Mivel már azzal is elég gyakran neveznek "gamernek" egy laptopot, de akkor vegyek inkább i7est hosszabb távra, vagy mindegy,majd max késöbb is ráérne egy i7 bele?

2019. febr. 1. 20:44
1 2
 1/15 repulo ***** válasza:
100%

Szerintem az átlag magyar által még megfizethető gamer laptopok vásárlását el kellene felejteni.

Amik esetleg a melegedés miatt nem lassulnak azok meg nem a magyar zsebre vannak szabva, plusz inkább csak papíron mobilis tárgyak. :-)

[link]

2019. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 egyet kell értenem. arról nem is beszélve, hogy az asztali gépet mindig lehet bővíteni, a laptopot nem vagy csak nagyon minimálisan
2019. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De informatikusként mennyire lenne arra szükségem,hogy hordozzam? Tudom,hogy feltalálták már a pendrájvokat is,de az azért nem ugyan olyan. Az meg hogy gyorsan lemerül,nem túl nagy akadály,meg inkább ha játszom rajta,merülne le. Meg a játékot nem úgy értem,hogy minden nap órákon át gtav legjobb grafikán, csak néha simsezni, Overwatchozni vagy Far Cryozni akár a legalacsonyabb grafikával. Szóval én még mindig jobban pártolnám a laptopot,főleg hogy vannak olyanok,amiket szét lehetne szerelni és akkor késöbb egy mégjobb procit vagy videókártyát beszerezni hozzá. Meg én már olyan 300.000 körül/alatt láttam már pár elég komoly laptopot.
2019. febr. 2. 09:53
 4/15 repulo ***** válasza:

Igen, én is láttam 300k körül komolynak kinéző laposokat, meg itt is láttam a kérdéseket, hogy miért esik vissza a teljesítmény 20-30 perc használat után.

Tegyük fel, nem forrasztott procis a gép, és cserélhető a videokari is. Hogy tervezed a megnövekedett hűtés igényt kielégíteni?

Szerintem azt sem gondolod komolyan, hogy a Dell-eken a kicsi szürke feje indokolja árban a kétszeres szorzót. :-)

2019. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szia.

Látom a kérdésesre rendes választ még nem kaptál,csak rész igazságokat.

Szerintem elősször tisztázd magadban mi az amire elsősorban használnád.

Ha munkára és néha szeretnél játszani kikapcsolódni johet a laptop de sose fogod tudni fejleszteni es igen a tartós játékot nembírja teljesítményben sem. De ilyen sims , lol , ow ezek problema nelkul mennek egy 250k+os laptopon ezeknek a jatekoknak nincs is szinte gépigényuk.

Ha jatszani szeretnel elsősorban akkor pc mert azt tudod fejleszteni es sokkal kevesebb problema van vele mint egy laptoppal.

Remélem segítettem.

2019. febr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én még mindig nagyon pártolom a laptopot, mert ne arra gondoljatok,hogy annyira sok játékkal jászanék napokig full grafikán meg ilyenek, mondjuk láttam már 1millión felül laptopokat, de fölösleges is lenne. Egy nagyon alap irodai laptopon kényelmesen tudtam simsezni (mondjuk mostmár nem,azért is kéne új) szóval nem kell nekem i9es proci meg a legújabb videókátya bele, mert nem vagyom gamer meg nem akarom felvenni se ahogy játszok vagy valami, csak azért jó lenne ha nem laggolna. Szóval lehet egy i5ös proci is tökéletesen meglenne benne,mert nem a legújabb játékokkal játszok, meg nem annyira komolyakkal,mert ezeknek mind elég alacsony a gépigényük,meg amiket terveznék venni,azokat is futtatná egy "sima" laptop is. Csak ugye ezekből a kis gépigényű játékokból már több van,meg lesz is és ez miatt (is) már eléggé elveszi a játékélményt a folyamatos lagg (mert még az Overwatch is legalacsonyabb grafikán laggol). Szóval nem hiszem,hogy már lennének olyan dolgok,amik rávennének,hogy gépet vegyek, de ha tudtok, szívesen várom a válaszokat.
2019. febr. 3. 16:51
 7/15 anonim válasza:
Tudod mit? Linkeld milyen laposokat nezegetsz
2019. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]

Eddig erre gondoltam, de még nyílván nézegetnék másokat is,meg az se biztos hogy i7es procisat vennék,mert lehet egy i5 is elég lenne. Erről vélemény? Ha nem nagyon brutál szintű játékra használnám akkor simán jó lenne az i5 vagy azért inkább vegyek jobbat?

2019. febr. 3. 20:12
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 hát én ezt nem venném meg
2019. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Azt tudod hogy ebbe INTEL HD integrált vga van ami elfogja venni a ramot a gépből? Ezt semmiképp sem venném meg. Olyat vegyél amiben minimum 1050ti van
2019. febr. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!