Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mkv fájlban töltök le angol...

Mkv fájlban töltök le angol szinkronos filmeket, és magyar feliratot szeretnék hozzá rakni csak nem tudom hogy kell. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2019. febr. 2. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a lejátszód be tud olvasni feliratot fájlból is, akkor egyszerűen letöltöd a feliratfájlt, és a film mellé helyezed, majd ugyanazt a neved adod mindkét fájlnak (átmásolod a film nevét a felirat nevébe, kivéve a kiterjesztést).
2019. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a sima win 10-es filmnézővel nézem. Bal alul lehet megnyitni vele a feliratot.
2019. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:

Tölts le hozzá felirat file-t.

Nem mindig jön össze, mert vagy nincs, vagy nem ahhoz változathoz való. Amikor a film ugyanaz, de az eltérő kódolás miatt a felirat megjelenésének ideje eltolódik a tartalomhoz képest.

2019. febr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Normális lejátszók videó mellé tett .srt vagy hasonló feliratfájlt tekintik elsődlegesnek, vagy ez be is állítható.

PC-n legjobban bevált nekem évek óta a PotPlayer, számos praktikus szempont miatt.

2019. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a PotPlayerrel az is könnyen megoldható, hogy én távszabályzót is konfiguráltam hozzá, amin egyebek mellett két gomb szolgál a felirat időbeni eltolására, előre vagy vissza.

Ilyen óhatatlanul előfordul, hogy feliratok nem illeszkednek pontosan, tehát ezt meg kell oldani. Így a távszabályzóval élesben tudom finomítani.

Valamint ez a lejátszó felirat FPS-konverzióra is képes, ez akkor hasznos, amikor egy felirat mondjuk 24p videóhoz készült, de én 25p videót töltöttem le stb.

Hiába ezek a dolgok megoldhatók külön programmal is, de nyilván az sem jó, ha az ember előre belelát a tartalomba, meg egyszerűbb is így.

2019. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Közvetlen a film mellé rakd a feliratot és legyen ugyanaz a neve, mint a filmnek + írd mellé magyar felirat.


Az aegisub32 ezzel könnyen tudsz időzíteni, ha kell.

2019. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!