Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nagyon-nagyon halk az...

Miért nagyon-nagyon halk az egyik hangszoró?

Figyelt kérdés
Van egy Sony RXD5 típusú mini hifi rendszerem, amit ajándékba kaptam használtam, mivel az illetőnek nem volt már szüksége rá és neki is voltak kisebb gondjai vele. A lényeg az, hogy a bal oldali hangszoró nagyon nagyon halk, vagy van, hogy nem is működik. A kábelekkel nem lehet gond, mivel több félét is megpróbáltam és ugyanez a helyzet, a hangszorókkal sem lehet gond szerintem. Viszont, ha a bal oldali hangszorót jobboldalinak kötöm be, akkor már a jobboldali lesz nagyon halk/nem fog működni. S ha a jack dugónak a végét is tapogatom, akkor csak az egyik hangszoró zúg, ha megcserélem a jobboldalit a baloldalival, megfogom a jack dugót, akkor már a másik hangfal zúg. Ez mitől lehet, mit lehet tenni vele? (most úgy használom a hangszórókat, hogy mind a kettő jobboldaliba van bedugva(hangfalkábel) és szoftveresen egy programmal megoldottam, hogy mono hangzás legyen, így valószínüleg minden hang megmarad, de gondolom így a minősíge változik)

2019. febr. 3. 12:08
 1/9 A kérdező kommentje:
U.i: Másrészt pedig nincs ezzel nagy gond, amíg a hangszorók itthon vannak és gépről rakom a zenét, viszont ha elakarnám vinni valahova vagy telefonról kéne rakjam a zenét, akkor már megint gond van, mivel a mono hangzás nem működik és a stereo miatt azok a hangok amik a bal oldalon kellene megszólaljanak elvesznek...
2019. febr. 3. 12:12
 2/9 repulo ***** válasza:
Nem a kábelekkel, a hangszóróval van a gond. Ha nem forrasztás baja van, akkor szerelőhöz kell vinni.
2019. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Biztos? Mert mind a két hangfal működik ha egy helyre vannak bekötve, úgy használom most is.
2019. febr. 3. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a balance nem közére van állítva?
2019. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azaz középre.
2019. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 repulo ***** válasza:

Na most akkor ha a jobb oldali hangszóró bal oldalon rendesen szól, akkor az erősítővel van gond, ha az előttem szóló kérdésére igen a válasz.

Akkor is szerelő, nem hiszem hogy otthon meg tudnád hebrákolni az erölködőt.

2019. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen hibák, mindig is voltak, csak régebben ilyenkor mindenki elvitte a legközelebbi szakemberhez javításra (ahogy én is javítottam évtizedekig), manapság meg ilyen fórumoktól várnak sokan megoldást.

De ez hiú remény, én sem tudom látnokként megmondani, hogy mi baja van, meg kell vizsgálni szakszerűen.

2019. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :) A balance -al semmi gond nincs.
2019. febr. 3. 13:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Erősítő. Vidd szervizbe.
2019. febr. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!