Házi mozi rendszer PC-re csatlakoztatása hogyan? TÖBB INFÓ LENN!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kaptam egy 5.1-es házi mozi rendszert, és rá szeretném kötni a számítógépemre.

Egy Samsung HT-EV100 - ról lenne szó, illetve az alaplapomon integrált hangkártya van ami támogatja a 7.1-et is. Egyébként a típusa ASUS H110M-C . tudom fapados de később cserélném egy komolyabbra.

Na viszont a lejátszó hátoldalán piros-fehér RCA csatlakozók vannak. De én csak piros-fekete csatlakozókat tudtam venni aminek a másik végén egy 3,5 mm-es jack csatlakozó van amit az alaplapba dugtam be.

Nos több kérdésem is lenne amire szeretnék választ kapni melyek a következők:

- Piros-fekete és piros-fehér RCA csatlakozó között van különbség vagy teljesen mindegy ? (csak mert így is szól)

- Azt olvastam korábban hogy az igazi 5.1-hez 2 vagy 3 helyen kell bedugni a gépbe, de pontosan nem tudom hova. Ez igaz ?

- Realtek HD Audio-t használok, amiben ha átállítom 5.1-re és letesztelem akkor csak a bal szélső és a jobb szélső hangszóró szólal meg magyarán mintha 2.1 maradna. Ez mitől van? (egyébként játék közben szól mindegyik szóval nem tudom mit nem ismer fel, de akkor is zavaró hogy nem tudom őket finomhangolni)


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2019. febr. 9. 18:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez így sajnos nem fog összejönni, mert a "házimozinak" nevezett szerkezet csak analóg sztereó bemenettel bír, valamint digitális optikai többcsatornás bemenettel.

Neked az alaplap viszont nem ad optikai kimenetet, még a belső tűkre sem lehet csatlakoztatni koax. vagy akármit.

Az alaplap úgy ad 6 analóg csatornát (5.1), hogy ahhoz 3 db jack kimenetről kell venni a jelet.

Úgy ad 8 analóg csatornát, hogy a hátlapi 3 jack és az alaplapi front header kimenete szükséges hozzá.

Ha lenne esetleg analóg --> optikai átalakító, de nem tudom, nem néztem utána.

Jobb lenne egy optikai vagy koax. kimenettel rendelkező alaplap.

Vagy olyan erősítő, ami analóg bemeneteket fogad.

2019. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"- Realtek HD Audio-t használok, amiben ha átállítom 5.1-re és letesztelem akkor csak a bal szélső és a jobb szélső hangszóró szólal meg magyarán mintha 2.1 maradna. Ez mitől van? (egyébként játék közben szól mindegyik szóval nem tudom mit nem ismer fel, de akkor is zavaró hogy nem tudom őket finomhangolni)"

A mostani csatlakoztatás mellett ez normális.

Vegyél egy ilyet, nekem jól működik:

[link]

2019. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Fogadjunk hogy van teve is hozzá.

Ha van lehet hogy van rajta HDMI


Oda Kosd a gepet.

A tv legyen optikan kötve a hazirecsegohoz.


És voila megooldottad

2019. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

#3


Azt még kivárnám, hogy megoldotta, miután TV-knél szokás, hogy a HDMI-bemenet hangját sztereóra butítja akkor is, ha többcsatornás jel érkezik rá, így adja ki optikára.

Ez a Dolby-licenc valamilyen jogi akadálya miatt van állítólag.

2019. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.

Egyébként. ha a 3 bemenetről van szó. Akkor gondolom a mikrofon bemenete nem használható. Bocsi ha bugyuta a kérdés.

Egy ilyen esetleg segítene ?


[link]

2019. febr. 9. 20:40
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha megelégedsz a sztereó hanggal, akkor igen.
2019. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Te is módszeresen összekevered kimenet és bemenet fogalmát, ami gyakori ezen az oldalon, ámbár szakmai szemmel nézve érthetetlen, hogy a jel haladási irányán mit lehet összekeverni.

Amit linkeltél, optikairól alakít RCA-ra, semmire nem mégy vele.

Az alaplapoknál úgy szokták megoldani, hogy jack aljzat multifunkciós.

Például a mikrofonbemenet és a vonalbemenet is tud kimenetként funcionálni, csak akkor nem tudsz mikrofont használni stb.

Az alaplapod PDF dokumentációja ezt pontosan leírja a 13. oldalon:

[link]

2019. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Illetve 12. oldalt akartam írni (táblázat).
2019. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ez egy fapados lap, nincs rajta optikai hangkimenet, csak azon tudna 5.1-et küldeni.

[link]

Veszel egy ilyen, ez optikán kiküldi az 5.1-et, a házimozin van optikai bemenet, azon tudja fogadni és probléma megoldva és ez biztosan működik, nem úgy, mint a sok szutyok átalakító.

2019. febr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Fúúú srácok.

Kérlek ne haragudjatok, de nekem ez egy kicsit magas.

A számítástechnikához ami a PC-vel foglalkozik ahhoz elég jól értek, de ezekhez a komolyabb hangcuccokhoz nem igazán.

A lejátszó hátoldalán csak 2 piros-fehér RCA csatlakozó van illetve egy koax. Illetve még egy Scart de az gondolom csak a TV-hez kell.

Az alaplapon 4 jack bemenet van. 2 mikrofon 2 hangszóró/fejhallgató.

Na szóval és most csak 1 darab RCA-Jack átalakító van bedugva a hátoldaliba. és ez kapásból el is fogalja a két rca csatlakozót a lejátszón és marad egy koax.

Tehát ha jól értem, akkor egy Soundboxot kell beszerezzek? Én azt hittem elég ha átalakító kábeleket szerzek be.

Fúú tudom hogy most eléggé haragudtok rám, dehát sajnálom, nem tehetek róla, nekem nem magyarázta el senki, illetve ebben a témában is csak most találkozok először ilyennel. Tényleg bocsi.

Szóval akkor egyszerűen. Milyen átalakítót/kábelt vegyek és hova dugjam a gépbe?

Még egyszer elnézést kérek tőletek, és várom megértő válaszaitokat.

2019. febr. 10. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!