Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy smrat box tv okosítónál...

Egy smrat box tv okosítónál mi számít?

Figyelt kérdés
Nézelődtem tv okosítók terén 12EFt vagy max 13EFt nél többet nem szeretnék rá költeni,kínából láttam olcsó cuccokat de már meg kavarodtam mit kell tudnia ,hogy jó teljesítményt hozzon.Leginkább film nézés,neten böngészés ilyesmire lenne használva,csak gondolkodom itthon is láttam egy kettőt eladót igaz itthon kicsit drágább mint kintről,viszont kintről meg jó pár hét mire megjönne.Például mennyire számít a ram mérete mert sok 1gb ramosat láttam sőt itthon is találtam jó árban lévőt,csak nem tudom nem a e jobb inkább a 2 vagy 4gb ramos,meg háttértár gondolom a 8gb kicsi min 16 legyen benne.Nem vagyok otthon a témában sok a választék bele kavarodtam.

2019. febr. 12. 15:44
1 2
 1/12 repulo ***** válasza:
76%

A 4 GB ROM 16 GB RAM nem a 12.000-es kategória.

Ha van otthon pc, az egész kiváltható a Kodi-val.

Milyen tv-hez?

2019. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen 12EFt ért leginkább max 2gb ram 16gb belső tár fér bele ahogy elnézegettem.Egy régebbi panasonic plazma tv.
2019. febr. 12. 15:55
 3/12 repulo ***** válasza:

A legtöbb boxon szintén Kodi fut mint írtam, ha van pc simán elég.

Annyi a különbség, hogy a boxokon régebbi általában, meg androidra írt, holott az eredeti windows-ra van kitalálva.

Régi média pc itthon egy atom j1900 procival simán hozta az FHD-t röcc nélkül vele.

2019. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy laptopom nekem is van ami a szekrényben pihen,csak az ugye nem hangtalan meg nagyobb helyet foglal mint egy ilyen smart box,de mondjuk olcsóbb mert ez van.
2019. febr. 12. 17:08
 5/12 A kérdező kommentje:
És ezt a kodit csak telepíteni kéne a gépre?
2019. febr. 12. 17:23
 6/12 repulo ***** válasza:

Igen, aztán megkeresed a beállításokban a magyar nyelvet, onnantól pont az mint a tv box. Állíthatsz mindent, ha akarsz veszel hozzá távkapcsot, rádugod a gépre a vevőt és fel sem kell állni.

Nálam vezeték nélküli egér billentyű páros játszik.

Ha szeretsz molyolni és nincs elég bajod, ajánlom még a Kodi Dsplayer-t, örök program, mindig lehet még egy kicsit szórakozni a beállításokkal, egészen a sárgaházig.

Saját tapasztalat.😂😂😂

2019. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazság szerint, ha már számítógép, akkor szemfényvesztő programra sincs szükség.

Simán lehet normális lejátszót használni (PotPlayer, vagy ami tetszik), normális böngészőt, fájlkezelőt, torrent klienst.

Nekem is egy PC-ről megy a TV, meg a monitor is, annyi extrával, hogy egy fal választ el a géptől. A teljes zajtalanítás miatt építettem így ki már vagy 15 éve.

Próbáltam magam is a Kodi és hasonlókat, de az én igényeimnek nem felelt meg.

2019. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 7


Pont ezen agyaltam én is,ha a pc n van windows arra azt telepítek fel amit akarok és azt használok amit akarok,akkor minek a kodi.Mert oké megértem egy dobozt rá dugok a tv re arra kell valami szoftver de ugye pc n szoftver a szoftverben :)

2019. febr. 12. 18:41
 9/12 A kérdező kommentje:

# 7


Távirányítóra pl ilyesmire gondolsz?

[link]


Na pl a szobámban van tv meg egy iptv box amit a szolgáltató adott akkor pl emellett a sima számítógép monitoromon is tudnék valahogy tv t nézni?Úgy értem a huawei hgw re 3 tv box van rákötve meg ugye a számítógép ezzel le is van fedve a hátsó 4 csatlakozó de ugye 3 ba a boxok vannak kötve egybe meg a számítógép lan csatlakozása,erre már nem lehetne átvinni valahogy a tv adást?

2019. febr. 12. 18:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Az egy Androidos boxhoz való távszabályzó és így kell rendesen linkelni:

[link]

Profibbak így:

[link]

Windowsra mást kell nézni, én mondjuk egy régi tunerkártya USB-vevős távszabályzóját használom, de láttam már egyéb rendelhető fajtákat is.

Amellett használok egy vezeték nélküli egeret is, ami csak a TV-zéshez van rendszeresítve.

Az IPTV-boxot csak közvetlenül, HDMI-csatlakozóval lehet és javallott kijelzőre csatlakoztatni. Szükség szerint ilyen bemenetválasztó is alkalmazható (általam kipróbált), de azt nem tudom, milyen csatlakozóid vannak:

[link]

2019. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!