Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi hangszórói miért nem...

Házimozi hangszórói miért nem szólnak a TV-n?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

TV neve: samsung ue40ku6300

Házimozi: sony dav-tz630

Amikor a pendrive-ot rádugom a házimozi erősítőjére akkor tökéletesen van hang, de amikor az adást szeretném hallgatni a TV-ben a csatornákon akkor nincs hang.

A sonyn csak hdmi van azon csatlakozik a tv hez. Anynet+os mindkettő. Össze is csatlakoznak csak hang nincs. A tv-a hdmi(arc) csatlakozóba van dugva

Hogyan tudnám megoldani hogy mindig tudjam használni a hangszórókat amikor TV-t nézek? Főleg mikor csak a csatornákon nézem a filmeket. Nem kell 5.1-be szólnia elég a sztereó csak szóljon.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. febr. 18. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, semmi nem utal a házimozinak nevezett szerkezet HDMI ARC támogatására, anélkül pedig nem mehet át a hang (visszafelé).

SCART-on tudsz beadni esetleg, csak sztereó hangot egy optikai --> RCA átalakítóval, amit a TV optikai kimenetére csatlakoztatsz.

Vagy létezik ma már HDMI ARC --> RCA átalakító is.

2019. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 repulo ***** válasza:
Mert a házimozin a HDMI kimenet és nem bemenet, ráadásul nem HDMI ARC ahogy elnézem.
2019. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 repulo ***** válasza:

Egy ilyen a házimoziba:

[link]

Egy ilyen meg a tv fejhallgató kimenetébe:

[link]

2019. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Azt nem értem,ha csak kimenet a sony hdmi-e akkor miért vált autómatikusan tv módra ha bekapcsolom a tv-t.

Ezt elfelejtettem odaírni elnézést.

2019. febr. 18. 20:51
 5/10 A kérdező kommentje:

Illetve.

Ha nem jöhet hang akkor miért van a menüben rá lehetőség? Azt írja a papírja is ,h engadélyezzem az audio hdmi-t ha a tv hangját akarom hallgatni. Be van kapcsolva és semmi.

2019. febr. 18. 20:57
 6/10 repulo ***** válasza:

Szerintem az a Scart-ra vonatkozik.

A leírásában egyetlen hangbemenetet találtam, és az a Scart.

Ha a tv leírásában talátad, akkor ők nem gondolhatták, hogy egy 13 éve megjelent házimozira fogod dugni a 4K tévét.

2019. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Azt írja a papírja is ,h engadélyezzem az audio hdmi-t ha a tv hangját akarom hallgatni."

Nem tudom, angollal hogy állsz, tegnap belenéztem én is a doksiba, de nekem úgy rémlik, hogy a házimoziból kimenő hangot lehet tiltani vagy engedélyezni.


"Azt nem értem,ha csak kimenet a sony hdmi-e akkor miért vált autómatikusan tv módra ha bekapcsolom a tv-t."

Azt az Anynet+ intézi, ha jól tudom.

A HDMI-kábelben van egy külön érpár, ami I2C buszon kommunikál két irányba. Ezen történik a kijelző azonosítása (DDC-infó), HDCP titkosítás kulcsai is ezen közlekednek.

De ez alapból része a HDMI-szabványnak, még azt sem állítom, hogy ezt használja az Anynet+.

Használhatja a fő digitális adatfolyamot is, amiben a kép és hang közlekedik.

2019. febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én házimozimon lehet állítani,hogy DVD,AUX,Rádió,és TV.


Ha TV-re van kapcsolva,akkor azon szól a tv,még akkor is,ha a tv-t lenémítom.

A házimozin állítom a hangerőt,a tv-n semmi nem szól.

2019. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek.

Már rájöttem mi volt a baj.

A házimozi papírja azt írta hogy HDMI ARC-os a csatlakozó, de viszont igazából, gyakorlatilag és fizikailag nem ARC-os, csak egy sima HDMI kimenet és kész. Nem képes fogadni jelet.

De azért köszönöm mindenkinek.

2019. febr. 22. 22:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor marad a scart vagy az rca kábel
2019. febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!