Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A fülhallgatók, vagy a fejhall...

A fülhallgatók, vagy a fejhallgatók károsítják kevésbé a fület?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, tudom, örök dilemma, és azt is tudom, hogy mindkettő tönkreteszi a hallást rövidebb-hosszabb idő alatt, de a kettő közül melyik az "egészségesebb"? Munkához lenne rá szükségem, rá vagyok kényszerülve valamelyikre a kettő közül. :)

2019. febr. 20. 18:18
 1/7 repulo ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy ha odatolod neki.
2019. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A fejhallgató "egészségesebb".
2019. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy fokkal kevésbé károsabb a fejhallgató.

Ha nagyon hangosan hallgatod akkor meg mindegy..

Munkához meg az való ami optimálisabb,kényelmesebb.

Pl: sokat mozogsz,ülő vagy álló munka,útban van a zsinor stb...

2019. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokaknak nem mondok újat, de a fülhallgatókat azért tartják különösen károsnak, mert nagyon kevés levegő közvetíti a hangot egy kis zárt térben, rugalmatlanul.

Fejhallgatónál nyilván több a levegő, de az is bizonyára túl kevés ahhoz képest, amihez az evolúció során, a természetben az ember hozzászokott.

Ezért én csak erre nem hagyatkoznék, kímélő hangerőre inkább.

2019. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, ment a zöld pacsi minden válaszra! ;)


Tudom, hogy egyik sem egészséges, de rá vagyok kényszerülve a munka miatt, nem zenét akarok rajta üvöltetni. :)

2019. febr. 20. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:

legkevésbé a nyitott fejhallgató, utána a zárt fejhallgató, majd a klasszikus fülhallgató és végül az agybadugós(szilikonos) fülhallgató.

de kellő rendszerességű szünetekkel, megfelelő fültisztítással és kordában tartott hangerő mellett egyik se károsabb, mint a többi zajszennyezés, ami amúgy is nap, mint nap éri az ember fülét.

2019. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nagyeff válasza:
A fejhallgató jobban véd, főleg ha munkához kell. Viszont vigyázz vele, mert miközben a fülemen volt, én is nekikoccantottam véletlenül a telefonom sarkát, és akkora koppanást éreztem, hogy kb. fél percig csengett a fülem. Audiológus is mondta, hogy a fülhallgató műanyag borítása felerősítette a koppanást. Úgyhogy munkában is óvatosan vele. Sokat használ, de árthat is, ha nekicsapsz valamit.
2020. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!