Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mire csatlakoztassam a mélynyo...

Mire csatlakoztassam a mélynyomót? HiFi-re vagy multimédia hangszóróra?

Figyelt kérdés

Egy kis 2.1-es házimozit szeretnék csinálni. Úgy szeretném megvalósítani, hogy egy olyan sztereo rendszert választok, aminek van mély kimenete.

Jellemzően a drágább Pioneer és Onkyo hifi-ken van ilyen kimenet. Illetve néhány Edifier multimédia hangszórón. Melyikkel járok jobban? Az Edifier esetében nincs plusz egy "doboz" ugye, viszont a HiFi-ken jobban változtatható a hangszín.



2019. febr. 26. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van a hifin mély kimenet, mindenképp oda kösd a mélynyomót, mert a hifi előerősíti a mély jelet, így jobb hangzást érhetsz el. Ezekre a rendszerekre tipikusan aktív mélynyomó kell, mert a hifi tápja nem képes annyira felerősíteni a mély hangokat, hogy az jól is szóljon. A mélynyomó magának teszi ezt meg, így magán a mélynyomón is tudsz általában állítani hangerőt és hangszínt.
2019. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 repulo ***** válasza:

Mennyit szánsz rá, mennyire vagy vájtfülű?

Az a 2.1 pedig valszeg 2.2 lesz a végén, már csak a beállíthatóság miatt is, már amennyiben zenét is hallgatnál.

2019. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy ilyen hifi vagy Edifier multimédia hangszóró, amin van mélykimenet és optikai bemenet ugye nyilván, az 200 ezer körül van jellemzően. Mélyre mennyit szánok? Gondolom 100 ezer körül vagy kicsit alatta már lehet "értelmeset" venni.

Kb 300 ezer körül gondolom a beruházást.

2019. febr. 26. 10:19
 4/7 repulo ***** válasza:

Én a hifi vonalon maradnék, már csak a távirányíthatóság miatt is.

Alap rádióerősítőt már találsz 80 ropi környékén sub kimenettel, hangfalból meg határtalan a választék, 120 körül egész jó belépő polchangfalak is vannak.

2019. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én ilyen vonalon indultam el:

Edifier Airpulse A100, ehhez is van táv:

[link]


Ha viszont hifi, akkor valami ilyesmi:

[link]


És akkor valami mély ezekhez természetesen.

2019. febr. 26. 10:34
 6/7 repulo ***** válasza:

Nem tudom, én a mini hifi vonalat rég feladtam, maradok a komponens cuccoknál.

Ha érdekel pl. itt tudsz nézelődni.

[link]

2019. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 1


Fogalmi zavarokkal terhelten is lehet tanácsot adni, csak minek?


"Ha van a hifin mély kimenet, mindenképp oda kösd a mélynyomót, mert a hifi előerősíti a mély jelet, így jobb hangzást érhetsz el."


A feszültségszint önmagában nem minőségi tényező. Gyakorlatilag tetszés szerint lehet erősíteni egy feszültséget, ami a minőséget még ronthatja is, miután minden erősítő zajt és torzítást ad a jelhez.

De ebben az esetben tökmindegy, mert ilyen vonalszintű kimenetek nagyjából szabványos szintre hozzák a jelet, ami nem érdem, ennek ez a módja, csak így tud illeszkedni a másik készülék bemenetéhez.


"Ezekre a rendszerekre tipikusan aktív mélynyomó kell, mert a hifi tápja nem képes annyira felerősíteni a mély hangokat, hogy az jól is szóljon"


Aktív mélynyomó kell, az igaz, de nem a tápegység erősít, hanem az erősítő. A mélyszekció kihagyása miatt tápegységből is kisebb teljesítményű szükséges, valamint egy végerősítő (teljesítményerősítő) is komplett elmarad.

2019. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!