Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van mágnes a fülhallgató...

Miért van mágnes a fülhallgatóban?

Figyelt kérdés

Új fülhallgatót vettem. Ahogy kibontottam picit összegabalyodott és mikor el akartam venni egyiket a másiktól észre vettem, hogy nem szimplán összetekeredett, hanem mágnes van benne ami miatt összeragadt. Ha összerakom a kettőt, akkor taszítják egymást, ha meg fordítok rajta, akkor egyik vonzza a másikat. Eléggé meglepődtem. Volt már néhány fülhallgatóm és nem emlékszem, hogy lett volna bennük mágnes, ezért is kérdezem. Ha meg volt bennük, akkor csak vettem észre.


Próbáltam utánanézni interneten, állítólag már egy alap hangfalban is van mágnes, mert a mágnesen alapszik a hangfal technikája. Nem tudom ez mennyire igaz, de ha így van, akkor ezek szerint számítógépben is van mágnes, meg laptopban is? Úgy tudtam a mágnestől tönkremennek.



2019. febr. 28. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikben van mágnes, mint ahogy minden hangszóróban is van mágnes, a fülhallgató is egy mini hangszóró.

Lehet más fülhallgatók esetén a mágnes ereje nem volt észrevehető, de mindegyikben van.

2019. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De a fülhallgatót a fülembe teszem. Nincs hatással hosszútávon a mágnes a fejemre? Mondjuk az agyamra? Most nem hangerő miatti halláskárósodásra gondolok. Illetve volt már, hogy rátettem a laptopra. Csinálhatott már a mágnes olyan kárt amiről nem is tudok?
2019. febr. 28. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy notebook-ban kárt tegyen (szerintem) túl gyenge.

Használhatod, a mágnes miatt nem lesz bajod.

2019. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A dinamikus hangszórók, mikrofonok, fülhallgatók alapelve, hogy az állórész permanens mágnes, mozgórész a lengőtekercs, illetve csatlakozó membrán.

De említhetném a klasszikus lemezjátszók dinamikus hangszedőjét is.


A keveredés csak látszólagos, ugyanis mindegy, hogy egy ilyen eszközzel áramot generálunk mechanikai mozgásból, vagy fordítva.

Értsd: egy hangszóróba is lehet beszélni, majd annak feszültségét felerősíteni. Ha nem is arra van méretezve, de megoldható.

2019. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 repulo ***** válasza:
100%
Kb annyi kárt tehetett, mint a vinyó, vagy a ventillátor motorja keltette mágneses tér, pedig azt a gyártó rakja bele, de ők ugye nem értenek hozzá. :-)
2019. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

81%-os válaszadó: Köszi, ment a zöld kéz :)

75%-os válaszadó: Nem biztos, hogy értem. Azt írtad le, hogy miért van benne mágnes?

2019. febr. 28. 12:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikrofont dugtam be egyszer a hangszóró helyére véletlenül, és halkan, de zenélt a mikrofon :D


Nem fog ártani a fülhallgató egyáltalán, nagyon gyenge mágnás amúgy.

2019. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"mágnás" :D

Mágnest akartam írni :D

2019. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Tekercs és mágneses tér kölcsönhatása a mindennapok része, enélkül nem termelődne áram az erőművekben (már ahol generátorok vannak), nem forognának motorok, hosszan lehetne sorolni.

[link]

Nem igazán értem, te komolyan nem tanultál erről semmit az általános iskolában?

2019. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
45%
Azért van benne, hogy kiszívja a fülzsírt.
2019. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!