Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » December elején a T-mobile-ban...

December elején a T-mobile-ban vettbHP 15 notebook (cd olvasó nélküli) már az első üzembehelyezése óta lassú, mitnha 10 éves lenne.2 éves garanciával vettem, visszavihetem, hogy ez így használhatatlan?

Figyelt kérdés
Alig van rajta valami, egy mappa megnyitásán 3 mp-ig tölt és ezek a töltési idők csak többek. Jelenleg be sem akarja tölteni a tálcát és nem tudom használni. Ezért nem kellene kicserélniük?

2019. márc. 22. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A webshopoknál is csak 1 hónapod van visszaküldeni, ha nem vagy megelégedve vele, szóval nem fogják visszavenni.
2019. márc. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem webshopban vett, személyesen voltam bent. A 2 év fizetés nem jelent garanciát is? Ha elromlik, nem kell javítaniuk?
2019. márc. 22. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetesen visszaviheted, de nem cserével kezdik, hanem javítással. Ha az nem lehetséges, akkor vagy visszaadják a pénzed, vagy kapsz egy újat.
2019. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit vársz egy ilyen árkategóriájú lapostól? Egyébként az is szimplán meglehet, hogy valami vírust/malware-t bekaptál, futtass egy teljes vírusirtást, majd egy malware-t is Malwarebytes progival.
2019. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vírusírtást gyakran szoktam futtatni és akkor nem jelzett. Eddig is HP-t vettünk, családon belül, és nem volt baj. Nem is a legolcsóbbat vettük, igaz, nemis a legdrágábbat.
2019. márc. 22. 17:23
 6/10 repulo ***** válasza:
51%

Olcsó hús effektus. A proci teljesítménye a fele egy kétmagos i3-nak, szerintem ez sokmindenre magyarázat.

Próbáld a Win-t újrahúzni, hátha valamennyit segít.

2019. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A webshopoknál is csak 1 hónapod van visszaküldeni"

Az csak tizennégy nap:

"9. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog


20. § (1) Az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között kötött szerződés esetén a fogyasztót a (2) bekezdésben meghatározott határidőn belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg. Olyan üzlethelyiségen kívül kötött és távollévők között kötött szerződés esetén, amely szolgáltatás nyújtására irányul, ha a 13. § vagy a 19. § szerinti nyilatkozat megtételét követően a teljesítés megkezdődik, a fogyasztót a (2) bekezdésben meghatározott határidőn belül indokolás nélküli felmondási jog illeti meg.


(2) A fogyasztó az (1) bekezdés szerinti elállási vagy felmondási jogát

a) termék adásvételére irányuló szerződés esetén

aa) a terméknek,

ab) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott terméknek,

ac) több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,

ad) ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak,

a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától;

b) szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától

számított tizennégy napon belül gyakorolhatja."

Forrás: 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól ( [link] )


"2 éves garanciával vettem"

A garancia egy pongyola kifejezés.

Van jótállás - ez lehet kötelező (lásd: a "151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról": [link] ) és gyártó által vállalt kiegészítő jótállás - és van szavatosság (Lásd: "2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről" - [link] - "XXIV. Fejezet Hibás teljesítés").


További olvasnivaló: [link]


"Ezért nem kellene kicserélniük?"

Ha a hardverrel van gond, akkor kicserélik, de ha nincs, maximum újratelepíthetik a rendszert.

2019. márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A WN10 újra lett telepítve és normálisan működik.
2019. máj. 10. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy fél év alatt végül sikerült megoldani ...
2019. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jobb később, mint soha.
2019. júl. 8. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!