Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jó lesz ez a kábel az autóhoz...

Jó lesz ez a kábel az autóhoz és az autórádióhoz?

Figyelt kérdés

Az autó egy Peugeot 206, 2006-os.

A rádió egy Kenwood KMM-102GY gyári kábellel.


Az autóban össz-vissz 2 gyári hangszóró van a két első ajtóban és annyi, semmi extra. Egy sima ISO kábellel van összekötve a rádió gyári kábelével, ami úgy néz ki, hogy a sárga és piros vezeték széthúzható, hogy fel lehessen cserélni egyes autó típusokban. Úgy tudom, ebben nem kellett, de meg lett mókolva egy kis szigetelővel, hogy közletlen az akksiról kapja a cuccot és gyújtás nélkül is lehessen használni. Most vennék hozzá egy új kábelt, de mivel most már gyújtással szeretném kapni az áramot, ezért egy sima ISO kábelt néztem.


Ez jó lesz hozzá?

[link]


Ezen nem húzható szét a sárga és piros kábel, nem tudom, mennyire számít, vagy ha tudtok linkelni egy olyat, mert olyan kell, akkor oké.


Amúgy nézem az ISO kábeleket, hogy mindegyik külön márka, ez sokat számít? Még sose csináltam ilyet, úgyhogy kéne pár info.



2019. márc. 25. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Sárga vezeték fix 12 V, ez kell a memóriához. Ha ezt lekapcsolod, elfelejti a programokat stb.

Piros a tápfeszültség, ami megszakítható a gyújtás által, noha nem kötelező, azaz nem fogja lemeríteni az akkut akkor sem.

Egyszerűen csak működik álló motornál is, viszont akkor oda kell figyelni, hogy ne maradjon soha bekapcsolva és lehalkítva, mert akkor másnapra leszívja az akkut.

Másik a biztonsági szempont, ha valakit zavar, hogy feszültség alatt van a rádió + erősítő.

Engem nem zavar, több évtizede fix bekötéssel használom. Ennyi idő alatt persze maradt már bekapcsolva is, de így jártam, feltöltöttem, semmi baja nem lett az akkunak.

2019. márc. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ez a kábel megfelel vagy valami másikat vegyek?

2019. márc. 26. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyira nem ismerem ezeket típus szerint, hogy biztosra meg tudjam mondani.

Nem azért, mintha szakmailag nem értenék hozzá, szükség esetén mérésekkel is beazonosítom stb., de ez így távolról nem működik.

Google képkeresőben egyébként pinout a kulcsszó, amikor bármilyen csatlakozó bekötése érdekel.

Car radio iso pinout stb.

2019. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából a rádióhoz járó füzetben minden egyezik, tehát jónak kell lennie ezzel a kábellel, csak összedugom, és megy, de azt furcsállom, hogy a neten kevés olyan kábelt találok, aminek szét lehet húzni a piros és sárga vezetéket.


A gyári úgy néz ki, hogy a piros és a sárga felénél is van egy nagy, átlátszó, gumi dugasz, amit szét lehet húzni, szükség eseten felcserélni a kettőt. Ez pontosan mire való akkor? Mert a kábel kopp ugyanaz, csak erről hiányzik.

2019. márc. 26. 19:35
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


Na ilyen. Csak ez nem Kenwood, látszik is jobb oldali csatin, hogy nem ebbe való, mert ennek oldalt van a kampója, ami bekattan.

2019. márc. 26. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!