Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bluethooth és jack csatlakozó...

Bluethooth és jack csatlakozó nélküli tv-vel fej-fülhallgató?

Figyelt kérdés
Tv vásárlásnál nem gondoltam ezeket lényegesnek, már késő bánat. Aztán néha csak jó lenne használni. Vettem egy bluetooth adó-vevőt, ami nem akar működni. Átalakítóval próbáltam jack híján. Laptoppal simán ment kikapcsolt bluetooth mellett, bluetooth-os fülhallgatóval, tv-ben nem. Aztán vettem egy talpas fejhallgatót (vezeték nélküli de nem bluetoothos) de ez sem megy a tv-vel. Átalakitóval és nélküle is működik laptoppal, szóval itt már azt se lehet mondani, hogy rosszul van összekötve. Bár átalakítóval recsegett rendesen. Hogy a fenébe lehetne használni?
2019. ápr. 10. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A vezeték nélkülieket sehogy. A tévé hátoldalán szokott lenni sztereó hangkimenet, általában audio out felirattal és/vagy digitális optikai vagy koaxiális kimenet. Ezek egyikét rá kell kötnöd egy erősítőre, mondjuk egy házimozira, mini hifire, stb. Annak a fejhallgató kimenetén egy vezetékes fülessel tudod hallgatni a tévét.
2019. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos már a mostani szériás tévékből is szelektálják teljes mértékben az analógokat, a miénk is egy idei szériás Samu 4k, és semmi analóg audió csatlakozó nincs, csak egy optikai hangkimenet, amihez pedig DAC szükséges, ha analógot akarok, ami megint plusz pénz.
2019. ápr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szinte érthetetlen a kérdésed, csak pont a lényeget nem írod:

A TV-nek micsodájára akartál csatlakozni, hogy a típusáról ne is beszélj, ami ezen az oldalon természetes, hogy típust soha nem írtok.

2019. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

SAMSUNG UE32M5522AKXXH 32


Audio in talán, a fejhallgatóhoz adtak átalakító félét, összekötöttem a tv-hez kapott audio kábelekkel, azt gondoltam a színük miatt csak nem rontom el, majd a sárga lyukba dugtam be. És semmi...


Én is attól tartok, hogy ez nem nagyon fog sikerülni :(

2019. ápr. 10. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:

R / L bemenetek vannak a TV-n és videóbemenet (sárga).

Audió kimenetek nem szoktak már lenni ezeken, esetleg a kínai és török Vestel típusokon SCART és akár fejhallgató is.

Ennél viszont az optikai kimenetről tudsz hangot levenni, amihez Toslink --> RCA átalakító is kapható.

Legolcsóbban Kínából, de ha sürgős, itthon is megkapod, többszörös áron.

2019. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Illetve az érdekesség kedvéért a HDMI ARC bemenet egyben kimenet is, a digitális hangot tekintve. Oda AV-erősítőt lehet csatlakoztatni, sőt erre is létezik HDMI ARC leválasztó adapter, RCA kimenettel.
2019. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szóval így nem megy:

[link]

2019. ápr. 11. 07:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivel az a TV egyik bemenete (input), neked nem az kell.
2019. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Végül lehet a tv-vel nem jó valami. Sok helyen jártam, igazából csak egy tv-háztartási nagygép szervíznél nem ráztak le. Jól dugtam össze (igaz mindenféle verzió volt amit próbáltam..), bár elsőre azt mondták nem abba kellett volna, hanem a kékbe, de a felhasználói kézikönyv alapján kiderült, hogy igen. Holnap azért ránéznek a tv-re.
2019. ápr. 11. 15:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Az oké, de ezek szerint sz**sz telibe arra, amit írtak a kollégák, az AUDIO BEMENET, neked kimenet kell, hiába dugdosol oda bármit, abból pedig csak 1 van, az alatta lévő.
2019. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!