Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek

A kérdés
Roudi nevű felhasználó kérdése:

Házimozi rendszer és projektor képátvitellel kapcsolatos a kérdésem. Adott egy Panasonic SC-BTT885 házimozi rendszer és egy Optoma HD 26 projektor. Mi lehet az oka, hogy egy év után a hétvégén egyik estéről másnap reggelre megszűntek egymásnak?

Azt hiszem minden beállítást teszteltem.

Panasonic -> Optoma nem működik (házimozin hang van)

Ugyanazon a kábelen PC -> Optoma működik

Panasonic -> TV működik

Gyári beállítások visszaállítva, hálózatból minden kihúzva egész napra.

HDMI kábel 20méter, nem tudom ez számít-e.

Eddig minden hatástalan. Van valakinek ötlete?

Keress kérdéseket hasonló témákban: házimozi, projektor, HDMI, képátvitel, szórakoztató elektronika

ápr. 15. 20:10  Privát üzenet  

A válaszok
repulo nevű felhasználó válasza:

Itt már kérdezted?

[link]

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 15. 20:27 Privát üzenet

Nekem 5 méteres kábelen jelentkezett felismerési hiba a PC és egy Panasonic plazma között.

Külön-külön minden működött mindennel, csak pont a két eszköz egymással nem, illetve több dugdosás után néha kapcsolódtak, olyankor utána már működött.

Végül a TV-nek egy másik bemenetébe dugtam, azóta megszűnt a probléma.

Mint kiderült, ez a másik bemenet a TV alaplapján közvetlenül a processzorba megy, míg a másik egy átkapcsoló áramkörre, ami a processzor bemeneteinek bővítését szolgálja.

Nincs baja a másik bemenetnek sem, mert amúgy működik, csak talán kevésbé érzékeny.

Pedig eleinte ez is jó volt.

Egyet nem tudtam kipróbálni, hogy az 5 méteres kábel helyett egy rövidebbet tegyek be, mert a másik helyiségben üzemelő PC is sajátosan beépített (ház nélkül), meg az 55 collos plazmát sem ajánlatos bolygatni.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 15. 21:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

A projektoron mindkét bemenetet próbáltam, sikertelenül.

Azóta feltettem a kérdés a másik fórumon, ott is elakadtam.

Már 3 kábellel próbáltam (10m 1.5m), mindegyik működik a többi eszközzel, csak a házimozi és a projektor között nem megy át a video jel.

# 3/3Időpont ápr. 30. 21:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nem minden film fajtát (verziót) játszik le a TV-m. Lehet ezzel valamit kezdeni?
Mennyit árt egy TV-nek, ha kb megállás nélkül megy?
Panasonic viera tx-l37et5e Bekapcsoláskor 10-szer pirosan villog a led?
Van egy Panasonic SA-AK 240 (elég régi. ) hifitornyom. Az lenne a kveszcsön, hogy ebből pár éve kiment a magas. (és a mély sem tökéletes). Folyt lennt. (? )
Hogy lesz Panasonic IPTV-n HBO GO alkalmazás?
Melyik a jobb hangprojektor? Jbl Boost Tv vagy Panasonic SC-HTB170EGS.

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Szórakoztató készülékek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!