Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek

A kérdés

1920x1080-as felbontású film rossz minőségű kásás a tévémen, szerintetek újabb nagyobb felbontású tévét vegyek?

A mostani is full HD-s.

Keress kérdéseket hasonló témákban: full HD, TV, videó, Trónok harca, Game of Thrones

ápr. 16. 10:53  Privát üzenet  

A válaszok

Persze, ha esetleg emlékszel, amikor még képcsöves TV-k voltak és az alacsony felbontású videó (kiméretű fájl) teljesen nézhető volt rajta.

Ugyanaz egy full HD TV-n moslék.

Minél nagyobb felbontású TV-k lettek, annál nagyobb bitsebességgel (nagyobb méretű fájlokkal) kellett etetni a fejlődés során, ha lépést akarunk tartani a minőséggel.

Tehát téves elképzelésed, a hiba okát máshol kell keresni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 16. 10:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatod szerintem hibás, a többivel egyetértek. Ha ezt a videót jó minőségben szeretném nézni akkor még nagyobb felbontású tv kell, egyébként ugyanazt a videót letöltöttem szintén 1920x1080-ban és az meg gyönyörű úgyhogy lehet hogy az első rosszul lett konvertálva.

# 2/5Időpont ápr. 16. 11:03 Privát üzenet
A Full HD egy 4K tévén olyan lesz, mint a DivX a Full HD tévén. Nem a felbontás a baj, hanem mint mondtad, rosszul lett kódolva. Attól az még Full HD, de a képminőség rossz.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 16. 11:16 Privát üzenet

"Ha ezt a videót jó minőségben szeretném nézni akkor még nagyobb felbontású tv kell"

Kijelző felbontásának növelésével nem lehet növelni a műsorforrás felbontását, viszont a jobban kihozza a hibákat, úgyhogy nem tudom, miről beszélsz.

De volt már itt olyan kérdező, aki ezt az egyszerű tényt nem volt hajlandó belátni, azaz nem újdonság.

# 4/5Időpont ápr. 16. 12:16 Privát üzenet
Előbb töröltem a mondatból egy részt, csak nem jól, azért mutat hülyén, de egy a lényeg.

# 5/5Időpont ápr. 16. 12:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valami nagyobb problémám van? Nyomás érzet a mellkason
Vettem egy rövidgatyát a new yorker-ben amit nem tudtam felpróbálni mert sietni kellett 1 mérettel nagyobb. visszavihetem?
Lehet hogy egy gyógyszer nagyobb kárt okoz mint használ?
Sony ericsson x10i-m van 2.1 androiddal. Szeretném frissíteni valamilyen nagyobb android verzióra, de az USB aljzatom javíthatatlanul rossz. Tehát géppel összekötni nem lehet!...
Lehet a kijelzőt kicserélni (nem szolgáltatónál) ha nem rossz csak nagyobb felbontást szeretnék?
Samsung galaxy acemen nem tudok belépni a tapatalkba, mert azt írja, hogy rossz a felhasználó név vagy a jelszó, de biztos, hogy mindkettő jó. A másik nagyobb probléma lent!?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Szórakoztató készülékek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!