Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozi erősítő elhallgat,...

Házimozi erősítő elhallgat, ha a TV forrása pendrive. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
LG háimozit szeretném összekötni a TV-vel úgy, hogy TV-n pendrive a forrás, és így néznék filmeket. Jelenleg egy sima Scar kábel teszi a dolgát, amikor TV adást nézek, szépen kiviszi a hangot az erősítőre is. Viszont mikor átváltok pendrivera, akkor már csak a TV szól. Ezt nem igazán értem, de biztos van rá megoldás. Működhet, ha pl TV jack kimenetelét kötném őssze a házimozi RCA bemenetével (jack-rca kábel). Illetve van más megoldás is? Van még coponent, illetve optikai kábel bemenet a hifin.

2019. ápr. 17. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A scart a tévé tunerének a jelét továbbítja a dekóder felé, ezt a jelet veszed le. Ma már nem használatos, de kompatibilitási okok miatt megmaradt. Ezért van csak akkor hang, ha tévét nézel. Szokott lenni audio out kimenet ami rca, optikai, vagy koaxiális. Ezt kell az erősítő mrgfelelő bemenetére kötni.
2019. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 repulo ***** válasza:

Nem tudom nálad hogy van, de nálam minden bemenethez külön lehet hangot és képet is állítani.

Aztán ha meg a hangkimeneteknek ilyen széles tárházával rendelkezel, miért nem próbálkozol?

2019. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A tévén sajnos nincs széles tárház. Van a scart, egy coaxial (?), hdmi, jack. Igy kábé ennyi. Nem tudom milyen kábelt vegyek :) scart-aux? Jack-aux? Bármi-optical?
2019. ápr. 17. 18:16
 4/17 A kérdező kommentje:
Van egy coax kábelem, de a hifi coax lyuka az antennának van fenntartva, oda gondolom hiába dugom.
2019. ápr. 17. 18:24
 5/17 anonim ***** válasza:
A jackről tudsz hangot levenni. Mivel az alapból fejhallgatónak van, így a hangereje valahol a menüben állítható. Érdemes azt maximumra tenni és az erősítőn szabályozni a hangerőt.
2019. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 repulo ***** válasza:

Írd már le légyszi a tv típusát.

Valószínüleg a jack rca lesz a megoldás, de én a helyedben végigbogarásznám a menüt és a használatit is, mert ha a tv hang kimegy scart-on, akkor az usb-n lejátszott film hangjának is át kell mennie.

2019. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha az van, amit az első írt, akkor értem, hogy miért nem megy pendriveról. Leírom pontosan, ha hazaértem, de valami Huawei lapos TV. A hifi pedig LG HT902.
2019. ápr. 17. 18:33
 8/17 repulo ***** válasza:
Nem Hyundai?
2019. ápr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hyundai néven a török Vestelt szokták forgalmazni, aminek így néz ki az alaplapja:

[link]

Ezeken van analóg fejhallgatókimenet, valamint a digitális RCA (fekete) is általában ott figyel.

2019. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 repulo ***** válasza:

Az meg az LG-n nincs. Mármint S/PDIF. 2010 előtti, a HDMI sem ARC-s.

Toslink viszont van rajta, nem tudom a tévéjén van-e.

2019. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!