Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez tényleg igaz, mindennap...

Ez tényleg igaz, mindennap kapcsoljam le az áramelosztót és a szünetmentes tápegységet vagy áramtalanítsam?

Figyelt kérdés

Ezt írták nekem Prohardver-en:

Használj kapcsolós elosztót és mindig, mindent kapcsolj ki, részben a hosszabb élettartam miatt, részben áram-takarékossági okokból.



Sokat olvastam róla fórumokon hogy csak kárt teszek bennük, de szerintem nyáron jó mert ha nem vagyok itthon és el kezd dörögni villámlani nem csap beléjük a villám, meg ha áram ingadozás van akkor se lesz semmi gond.



Tévét, Videómagnót, Hifit, DVD lejátszót, Házimozit, is be dugtam az áramelosztóba. Akkor mindennap kapcsoljam le az elosztót?


A PC-t, a Monitort, Routert a szünetmentes tápegységbe dugtam be, akkor ezt is kapcsoljam ki mindennap?


Mennyivel lesznek így tartósabbak a cuccaim?



2019. ápr. 19. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lekapcsolhatod, igen. A stand-by üzemmód (ebben az állapotban vannak áram alatt, kikapcsolva) egy készenléti állapot, ami szintén nem kevés (állítólag 20%) áramot fogyaszt a bekapcsolthoz képest.
2019. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bubuka508 ***** válasza:
Ha hosszabb ideig nem használod, vagy elmész otthonról, akkor kapcsold ki. Részben a villámveszély miatt, részben azért, mert készenléti állapotban is megy bennük a mikroprocesszor, telnek az üzemórák és az rövidíti az élettartamot. Márpedig a mikroprocik egy bizonyos üzemóraszám után kiütik magukat, ezeket így gyártják, hogy minél több készüléket adjanak el. De azért is, mert az elektronika bármikor bekrepálhat és akkor leéghet a berendezés, de még a ház is, ha egy zárlat bekövetkezik. Az áramfogyasztásba is beleszól, 1-2 napig még nincs jelentősége, de éves szinten a sok kicsi tényező összeadódik és sokra megy. az elektroszmogot is említhetem, amit pl. a wifi is előidéz, az pedig élettanilag nem használ a szervezetnek. Szóval, kapcsold ki, amikor már biztosan nem fogod használni aznap, pl. éjszakára is.
2019. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Dolgozok akkor nem vagyok itthon, tavaly volt olyan hogy mentem a buszhoz de akkor elkezdett dörögni meg villámlani, de szerencsére nem volt gond.
2019. ápr. 19. 17:03
 4/12 A kérdező kommentje:

De jobban járok inkább kihúzni a hálózatból?

Mert csak a elosztót és a szünetmentes kapcsolom le ha villám bele csap akkor is tönkre teheti a cuccaimat?

2019. ápr. 19. 17:07
 5/12 Bubuka508 ***** válasza:
Ha kapcsolós az elosztó, nem kell kihúzgálni, ha a kapcsolón átüt a villám, az régen rossz, akkor a konnektoron is átüt. Direkt azért lettek kitalálva a kapcsolós elosztók, hogy meg lehessen spórolni a kihúzgálást. De persze jó minőségű elosztót vegyél, ne valami piaci vackot, mert ez csak abban az esetben igaz.
2019. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Így nézz ki az egyik:

[link]

A másik így:

[link]

A szünetmentes így:

[link]

2019. ápr. 19. 17:21
 7/12 Bubuka508 ***** válasza:
Jók ezek, elég csak kikapcsolni őket.
2019. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A szünetmentes miért búg akkor is ha kikapcsolom?
2019. ápr. 19. 17:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért búg, mert nem kapcsoltad ki.
2019. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hosszan kell nyomni a ki kapcsoló gombot hogy a PC-ből Monitorból Routerből el menjen az áram, de továbbra is búg, csak akkor hallgat el ha ki húzóm a hálózatból.
2019. ápr. 19. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!