Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a laptop HDMI kimenetére...

Ha a laptop HDMI kimenetére kötöm a TV-t, majd a TV optikai kimenetére a hangfalat, akkor működik a számítógéppel való EQ szabályozás?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a TV csak egy "alap" jelet ad ki optikai csatlakozón, vagyis hangszíneket, effekteket nem tudok változtatni a TV-n, csak ha olyan az aktív hangfalam. Na most ha nekem egy olyan aktív hangfalam van, amin szintén nincs magas-mély állítási lehetőség, sok ilyen van, akkor én gyakorlatilag semmit sem tudok "fizikai" gombokkal állítani. Több-kevesebb mély-magasat sem. Ez esetbe működik az MPC-HC-val való EQ beállítás lehetősége?

2019. ápr. 21. 08:56
 1/6 repulo ***** válasza:
Szerintem nem.
2019. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 repulo ***** válasza:
Melyik ennyire fapados hangfalon van optikai bemenet?
2019. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zzzoli ***** válasza:

Persze hogy működni fog, amijen hangot küld a pc a tv-re, a tv azt adja tovább.

Általában a tévék szoftveres hangszínszabályzója, már amelyikben van, csak a saját hangszóróira ill. a füles kimenetre aktív.

Viszont külső médiaforrás beépített hangszínszabályzója, már eleve a tv-re menő hangot változtatja meg, a tv azt nem tudja hogy te azon módosítottál és nem vágja vissza.

2019. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zzzoli ***** válasza:
bocs, az elején nem tudom hogy csúszott be egy pontos j, amilyen :-)
2019. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 repulo ***** válasza:

#3.

Hát nemtom, nálam a hangfeldolgozást vagy a pc, vagy a külső DAC, vagy HDMI-n keresztűl a tv végzi. Olyan opciót még nem találtam, hogy korrigált hangot vigyen át a HDMI-re, bár lehet csak nem kerestem eléggé.

2019. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami a program saját dekóderein, filterein megy át, az nem csak dísznek van, nekem is működik a PotPlayeren például, ha a kimenetét a HDMI-re irányítom.

Csak én nem arra küldöm, több okból. Egyik a nekem sok éve bevált 4.0 kvadro rendszer, amit praktikusan az analóg kimeneteken tudok megoldani.

Másik az alaplaphoz mellékelt kis program, ami Creative THX TruStudio butított változata, ami két dolgot tud, de azt nagyon jól, ez a Crystalizer funkció és a sztereó kiterjesztés, szintén csak az analóg kimeneten.


Azért térek ki külön erre a programra, mert a hangzást hihetetlenül kellemessé teszi, moziélmény szempontjából is, vagy bárminél.

Ha kikapcsolom, akkor meg "rádióhang", a szó legrosszabb értelmében.

Úgyhogy enélkül már nem szívesen használnám a rendszert, nekem nagyon bevált.


A PotPlayeren is lehet még külön a hangszínt korrigálni, illetve ha akarnám, küldhetném direktben (módosítás nélkül) az optikai kimenetre is.

2019. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!