Nincs piros szín a TV-n?

Figyelt kérdés
Az amúgy is régi csereérett katódsugárcsöves TV-n, múlthéten egyik pillanatról a másikra elment a piros szín, mindent zöld és kékből kevert. Ma vettem egy Orion T32-DLED Led TV-t, ugyanez a helyzet, tehát nem a TV a bűnös. Smart kábelt próbáltam 3-at is. Parabolán keresztül jön az adás, át egy kártyás Telekomos Set Top boxon. Az is okozhat ilyen problémát?

2019. ápr. 23. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A box képalkotó chipje halt meg, a tévének semmi baja. RCA, esetleg HDMI kábellel is ez a helyzet?
2019. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez jó vicc, de nem smart kábel, hanem SCART.

[link]

SCART-on főleg kétféle jelátvitel lehetséges, kompozit vagy RGB.

Utóbbi esetben a három szín külön vezetéken megy, ilyenkor bárhol egy szakadás a szín hiányát okozhatja.

Általában a dugó szokott kicsúszni, TV-ben az aljzat forrasztása is elválhat, boxhibát nem láttam, de attól még lehet.

Ha a box kimeneti beállítását RGB-helyett kompozitra teszed, attól is megjavulhat, de az RGB szebb képet ad.

LCD-hez viszont az sem elég jó, HDMI kellene.

2019. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Upsz, tényleg, félreírtam. RCA kábelt nem találok itthon, HDMI csatlakozás pedig nincs a boxon sajnos. ( Intek s50cx, 9 éve kaptam ). Bár ahogy nézem a dobozát ezt mindenképp le kéne cserélni, mert max képfelbontáshoz 576x720-at ír.
2019. ápr. 23. 16:08
 4/4 A kérdező kommentje:
RGB-ről átállítottam, és működik a dolog. Nem tűéles a kép de teljesen nézhető. Ameddig nem szerzek a Telekomtól másik boxot, addig jó lesz ez így. Köszönöm a segítséget. :)
2019. ápr. 23. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!