Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » TV nézés közben nagyon zavar,...

TV nézés közben nagyon zavar, hogy a zene aránytalanul hangosabb a beszéd hangnál. Ez a TV közvetlen használatánál és külső adathordozóról nézett filmek esetében is jelentkezik. Milyen megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés
A TV (Panasonic) minden hang beállítás lehetőségét kipróbáltam de nem tudom a kellő hatást elérni. Legjobb lenne a szöveg és egyéb csatornákat külön szabályozni? Mit javasoltok? Nem vagyok elektronika területén jártas szakember.

#film lejátszás #hangcsatornák szabályozása
2019. ápr. 24. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet külön szabályozni, az egyes TV-csatornákat sem, vagy azon belül a digitális adatfolyamokat sem, miután egyben van a hang.

TV-ken szokott lenni AVL vagy hasonló opció (Automatic Level Control), de ha nincs, akkor nincs.

Vagy ami nemrég szóba került:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

2019. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 dolgot tehetsz:

1: 2.1 hangsávval töltöd le a filmet (ami manapság elég lehetetlen, mert majdnem minden filmet nem sztereóban töltenek fel),

2: veszel egy hifit, aminek a hangszóróját rádugod egy erősítőre, aminek a kábelét bedugod a TV-be, ezzel máris 2-vel több hangszóród lesz, ami valamennyit javít a helyzeten,

3: veszel egy házimozirendszert.

2019. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez akkor fordul elő, ha 5.1-es hangot monóba kevernek le. Ilyenkor a center sávot a duplájára kéne erősíteni, de ez gyakran elmarad - van olyan VHS kazettám ami így szól emiatt, ha nem a hifi sztereó sávra áll a magnó. A megoldás az lenne, ha sztereóba kevered le a hangot, mert így a bal és a jobb sáv külön marad, a center pedig mindkettőre rákerül, így magától kijön a duplázó hatás. Vagy vegyél házimozit.
2019. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért keverné monóba??? Ilyet még soha nem hallottam. Gyanítom nem véletlenül.
2019. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"ha 5.1-es hangot 2.0-ba vagy 2.1-be kevernek le"

gondolom ez akart lenni.


Ha a készülék teszi ezt, eredmény ugyanaz.

2019. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez engem is nagyon zavar, legjobb lenne ha nem lenne semmiféle zene miközben beszéd van. De egy egyszerű interjút sem képesek készíteni anélkül hogy ne menne őrült hangosan valami háttérszar, semmit nem értve az interjúból. Nem is nézek tvt.

Bocsi a kimérgelődésért.

2019. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!