Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért gyenge a mély hang az...

Miért gyenge a mély hang az autómba? Többi lent

Figyelt kérdés

Adott egy Renegade RX62-es hangszóró pár az első ajtókba, egy Pioneer MVH S100UBA hajtja, de szerintem nem ad elegendô mélyet

Próbáltam másik hangszórókkal is (Opel Zafira hangszórókat) mivel ott tudtam hogy jól szuperál, de az én kocsimban valamiért nem ad ugyanazzal a hangszóróval akkora mélyet. Miért lehet ez? Valami megoldást lehet rá találni?



2019. ápr. 26. 22:04
1 2
 1/14 repulo ***** válasza:

Mert más a térfogata az ajtónak.

A hangfalakat is a hangszóró TS paraméterei alapján méretezik, az ajtót nem tudod átszabni.

Tehetsz bele bitumenlemezt, aztán vagy bejön, vagy nem.

2019. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy olcsó føs koax, ez semmilyen autóban nem fog jól szólni, fejegységről hajtva meg ne várj mélyet. Ajtót ki kellene szigetelni első körben.
2019. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Az autó lényege, hogy eljuss vele A pontból B pontba. Hogy szól-e benne zene vagy nem, és hogy milyen, az nem számít. Amíg az autósok 50%-a nem ismeri az indexet, talán nem az a legnagyobb probléma, hogy mennyire mély a hang benne.
2019. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az egyik ok az eltérő térfogat lehet ahogy már korábban is írták, de ha teljesen gyári az ajtó, semmi módosítás (pl. hangtompítás, merevítés, stb.) nem történt, akkor ez nem annyira jelentős, tekintve h az ajtót sem a hangszóró paramétereihez tervezik. Szerintem valószínűbb, hogy az Opel Zafira ajtaja merevebb, izoláltabb, szóval nem rezeg be annyira a basszustól mint a te autód ajtaja, nem veszik kárba annyi energia. Persze közrejátszik a térfogat is, de első körben én merevíteném az ajtót, biztos segíteni fog valamennyit. A jó basszus egyik alapja a masszív, stabil hangláda (ami esetedben az ajtó), a másik pedig az izoláció (láda kiviteltől függően, de mivel ajtóról van szó, szerintem ráfoghatjuk, hogy zárt láda, tehát minél légmentesebben kell lezárni).
2019. ápr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Mivel tudnám merevíteni jobban az ajtót? Igen ez lehetséges hogy ez miatt nincs akkora mély benne, olyan mintha a mély többsége elszökne az ajtóba vagyis nem az utastérbe adja át az egészet
2019. ápr. 27. 14:04
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Autóba nem való hifitorony. Otthon kell zenét hallgatni. Vezetés közben a vezetésre kell figyelni.

Lehet, nem a mély hang a probléma, hanem az index, hogy nem látszik kanyarnál. Ez nagyobb probléma lenne.

2019. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 álljál le a hülyeséggel, semmi közöd hozzá hogy más hogy vezet. Gyere ki hangnyomás versenyre, és mondd meg nekik hogy nem való autóba hifi :D
2019. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 A hülyeség a mindenféle értelmetlen szórakoztató ketyere az autóba, nem pedig az, amit én írok. Egyelőre az autósok fele nem tartja be a közlekedési szabályokat és nem is érdekli őket, és fel vannak háborodva, ha megemlíted nekik. Lehet, hogy az autókkal kapcsolatban nem a hangszórókkal kéne foglalkozni. És van közöm hozzá, hogy ki hogyan vezet, mert nem szeretem, ha a zebrán a pofámba jönnek. Jó lenne, ha megértenéd. Nem akarok az idióta autókról olvasni még itt az elektronikus eszközök kategóriában is. menjen a közlekedés kategóriába.


Meg kéne egyszer végre tanulni vezetniük az autósoknak, például az irányjelzőt használni, nem átszáguldozni a piroson, és a zebránál megadni az elsőbbséget. Van közöm hozzá, mert engem is elüthetnek. ja, és azt se nagyon tartják be, hogy autóban nem lehet telefonálni. Szóval ne tartson be senki semmit, meg minek, és nincs hozzá senkinek semmi köze, nekem se, és azért minden menjen tovább úgy, ahogy eddig? Biztos neked így lenne jó, de sokaknak nem, akik elvárnák, hogy mások is betartsák a közlekedési szabályokat.


A közlekedési szabályok betartása közügy, igenis van közöm hozzá.

2019. ápr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És honnan tudod hogy a kérdező nem a legszabálykövetőbb sofőr az országban?

Hallottad már azt a kifejezést hogy autóelektronika? Hova tartozik ha nem az elektronikus eszközök kategóriába? Jó lenne ha nem offol ál bele olyanba amihez nem értesz.

2019. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

///most komolyan itt ítélkezel egy totál ismeretlen emberről? fogalmad sincs, hogy hogyan vezet, betartja-e a szabályokat, vagy sem, szerintem ez rengeteget elmond rólad... Másrészt, zenétől függően a zenehallgatás akár még jó hatással is lehet a sofőrre, pl. egy nyugtató zenétől kevésbé lesz stresszes, tehát jobban tud figyelni az útra. Aki pedig parasztul vezet, az nem a zene miatt teszi, úgyhogy ne hisztizz itt egy ilyen nonszensz dologgal.///

Az ajtó merevítésével kapcsolatban, sajnos én sem igazán vagyok okos a témában, annyit tudok, hogy valami "spéci" anyaggal szokták beburkolni az ajtó belsejét.

Linkelek egy videót, ebben biztos több infó van, mint amit én le tudnék írni:

https://www.youtube.com/watch?v=6KSbPfTWUgM

Keress ehhez hasonlókat, hátha sikerül hasznos infókat szerezned.

2019. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!