Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a basszust lejjebb tekerem,...

Ha a basszust lejjebb tekerem, kevesebb áramot is fogyaszt a hangszóró?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy 2.1-es hangszóró, ami átlag 60w-ra képes, és 120 a max (amire gondolom pár másodpercre felugrik), de ez csak akkor van ha maxon használjuk nem? És itt a basszus mennyisége, vagy a hangerő mennyisége számít? Ha pl fél hangerőn fél basszussal hallgatom, akkor csak 30w-ot használ?

2019. máj. 11. 22:35
 1/7 repulo ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű, olvass utána a net-en. Az érzékelhető hangerő duplázása minden egyes duplázásnál kb. 4-szeres teljesítményt igényel.

Ha a takarékosság érdekel, akkor ez a cucc 16 órás max hangerő mellett sem eszik meg 40 forintnyi áramot.

2019. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
#1 Na és ha a rádióm hangszóróit maximumra tekerem, és az adott rádióállomásnál állítanak még tovább az adás hangerején akkor hangosodni fog a hangszóróm?
2019. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 repulo ***** válasza:
Szerintem ha van még tartalék a tápban, akkor igen, de én laikus vagyok. :-)
2019. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem a pénz a gond, hanem hogy a 200 wattos áramátalakítóm bírni fogja-e, sőt, elvileg szivargyújtó aljzat 150w-ra van korlátozva szóval hiába 200wos az inverterem csak 150 a tényleges. És hogy tudják mondjuk laptop töltőt is használni mellette, úgy már eléggé súrolom a határt :D Mármint a 120w + laptop töltő a határ, mert tudom hogy 60w a tényleges használat de az a 120-ra felugrás okozhat kellemetlenséget, szóval ezért gondoltam hogy arra az időre letekerem a basszust.
2019. máj. 11. 23:47
 5/7 repulo ***** válasza:

Biztos bennem van a hiba, de én az ilyen házi "költséghatékony" kókányolást nem nagyon értem.

Egy már márkás autó rádió hangszóró kombó boltból már 20k-ból megoldható, nincs ilyen problémád és valószínűleg jobban is szól.

2019. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hee? Kamionozás miatt kell az áramátalakító és egyik cég sem rak be neked rendes hangszórót ezért kell a sajátomat vinni, nem beszélve arról hogy van több száz kamionja egy cégnek és kicsi az esély hogy ugyan arra ülsz vissza szóval még csak beszereltetni se tudom...
2019. máj. 12. 09:44
 7/7 Szirty ***** válasza:
Igen.
2019. máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!