Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 4 ohmos 80 wattos ovál hangszó...

Karoly Horvath kérdése:

4 ohmos 80 wattos ovál hangszórót és 2 ohmos 13cmes 30 wattos hangszórót hogyan kötünk egy csatornára? Meg kell növelni a kicsi impedanciajat egy tekercsek vagy ellenállás vagy pedig vegyek egy Gain Levelert?

Figyelt kérdés

#hang #erősítő #ellenállás #HiFi #impedancia #audio hi-fi #hangszóró elektronika
2019. máj. 12. 22:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szeretném ha akkor sem torzitana vagy durranna el a kicsi ha nagyon jár a teljesitmény. szoval egy bizonyos hangeronel nem lenne szabad tovább novelni rajta a hangerőt.
2019. máj. 12. 23:27
 2/12 anonim ***** válasza:
Te is érzed, hogy ez így sántít. A rádió fader funkciója kb ugyanezt csinálja, de mit érsz el vele, csak eltolod a hangzást hátra, amikor nem az a cél. Vegyél egy 4 csatornás erősítőt, nem kell bivaly, 4x 25 watt elég. Olyan legyen, ami tud frekit vágni és az első szettet megvágod 120 hzen, akkor nem torzít be.
2019. máj. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a kettőt sorosan kötöd, az 6 ohm lenne és a teljesítmény az impedanciák arányában oszlana el, de ez elég tökéletlen megoldás. Főleg, ha az erősítő 6 ohmon nem is képes leadni az elvárt teljesítményt.

Ki lehetne éppen próbálni az érdekesség kedvéért, odafigyelve közben a kihajtásra, de gányolásnak minősül.

2019. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mihez kéne ezt megoldani?
2019. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van egy 4 csatornás 400w körüli Kenwood erősítom de ha arra rakotom ezt a 13cmes kicsi hangszórót az sok lesz neki.
2019. máj. 13. 15:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem sántít ez sehol sem és sztem a tekercses megoldás biztos hogy működik hiszen ezt használják a 3 utas hangfalakban is.
2019. máj. 13. 17:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Rákötheted, nem lesz sok neki. A gain potit legkisebbre állítsd, majd zene mellett lassan hangosítsd fel az elfogadható hangerőig, hallani fogod amíg még oké neki.
2019. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"sztem a tekercses megoldás biztos hogy működik hiszen ezt használják a 3 utas hangfalakban is."


"sztem sztem sztem sztem" ezzel csak azt tanúsítod, hogy fogalmad sincs róla, mire valók azok a tekercsek.

De legalább a hülye szleng jól megy, attól leszel menő, nem a tudástól, persze.

2019. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Te is megcsillogtattad a tudasodat bizony. Ha nem tudsz hozzászólni akkor ne is szólj hozza. Ahelyett hogy savazol elmehetnel az a*Dxa is. Nem véletlenül írtam be ide. Te retardált (m)asz ez elég szlenges volt?
2019. máj. 13. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Hiába tekercsezel vagy kötsz be ellenállást, csak fűtesz vele, a hangminőség pedig romlik. Azért kezd torzítani, mert ugyanolyan hangerőn elvárod szerencsétlen kis 13as hangszórótól, hogy ugyanazt a frekvenciatartományt szólaltassa meg.
2019. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!