Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A mély nem tölti be a szobát?

A mély nem tölti be a szobát?

Figyelt kérdés

Ahol a mélyláda van abban a szoba felében nagyon jól szól a mély, de a másik felében már alig hallani.

Ez miért van?

És ha vennék egy nagyobb és erősebb mélynyomót akkor az betöltené a szobát, vagy ugyan így szólna?



2019. máj. 13. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Reflexiók, kioltások módosíthatják a hangzást, számít a sugárzó elhelyezkedése, tárgyak, falak akusztikai tulajdonságai. Kísérletezni lehet.
2019. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen láda, mekkora szoba, mozi v zene?
2019. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A hullámterjedés fizikai jelenség. Nem az erősség a domináns tényező.
2019. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Zárt téren mindig lesznek olyan (frekvenciafüggő) helyek, ahol a direkt és visszaverődő mély hanghullámok erősítik egymást, és lesznek olyan pontok, ahol kioltják egymást (ellenfázisban van a direkt a visszaverttel).

Ha elég nagy lenne a szoba, és járkálnál benne, valahol döngene mint állat, valahol meg csak cincog, semmi basszus.


Könnyűszerkezetes válaszfalú irodában jártam úgy, hogy a szomszéd nemszeretem zenéket hallgatott, szerinte halkan, én majd megőrültem a vucc-vucc-tól. Átmentem, ott tényleg sokkal halkabb volt. Átjött éscsodálkozott hogy mennyire átjön a mély. Találtunk egy olyan hangszóró-elhelyezési pontot, hogy neki szólt jól, és nálam már csak cincogás volt...

2019. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most éppen úgy van elhelyezve hogy a saroktól kb 1m, a faltól pedig kb 25cm.


Akkor más helyre kell rakni ahol jól szól?

2019. máj. 14. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Titok, hogy milyen láda és mekkora a szoba? Simán lehet kicsi a láda a szobához képest, akkor teheted akárhova.
2019. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A mélyláda Genius sw hf 5.1 6000

A szoba pedig 100 négyzetméter.

2019. máj. 14. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom az 10 nm akart lenni. Annyira nagyon sokat ettől a nyomótól nem lehet várni, de azért 10 nm-re elégnek kellene lennie. A leghangosabb mindig akkor lesz, ha pont berakod a sarokba, de nem feltétlenül így a legjobb. Annyira nagyon sokat ne várj tőle, az a 100 watt kamu, harmadát ha tudja, már jó.
2019. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen 10 akart lenni :)


De hallottam már olyat is hogy a szobában ahol a legjobban szól a mély oda kell rakni a mélyládát, ez így van?

2019. máj. 14. 21:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, ahol a legjobb hangot kapod, nagyon sok dolog befolyásolja, ahogy írták előttem is. Az 500 hz alatti hangokkal van a legtöbb baj akusztikailag.
2019. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!